Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - jak radzicie sobie z agresja u dziecka??
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-14, 08:47   #12
Bartessa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska ;)
Wiadomości: 3 023
Dot.: jak radzicie sobie z agresja u dziecka??

no i tłumaczenie, okazywanie uczuć równierz, ale o tym tu nie wspomniałam bo to oczywiste, czasem wystarczy tylko przytulic i powiedziec coś spokojnie, a dzieciaki miękną.

---------- Dopisano o 09:47 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Bardzo mi się nie podoba ten pomysł. Bardzo!

Najpierw trzeba się dowiedzieć czy przyczyną takiego zachowania małej nie jest siostra. A jeśli jest, to takie traktowanie tylko pogorszy sprawę. Rodzeństwo powinno się kochać, nie nienawidzić.

Tak wychowywane moje kuzynki zaczęły ze sobą rozmawiać jak ludzie po studiach. Wcześniej nawet ze sobą nie gadały, chociaż w jednym pokoju mieszkały.




No chyba żartujesz?

Dziecko nie złości się ot tak sobie, ma powód. Dla nas może banalny, dla niego to cały świat.
Kara za wyrażanie emocji? Pozbywanie się ich na 3?

O panie Jezzzuuuu!
Nie zartuje, dziecko musi wiedziec ze na wszystko nie moze sobie pozwolic. Ja go nie bije. Ja tylko daje mu do zrozumienia ze robi zle. moze jestem zlą matką, ale moi zdaniem dzieci często mają taki powod do zlosci ze cos jest nie tak jak ono chce. A dzieciak 4-5 letni ma juz swiadomosc ze wymusza. Ze robi to umyślnie. Co innego jest pokazywac zlosc z zazdrosci, ze smutku, a co innego dlatego ze dziecko cos chce i musi to dostac.

Oglądalas programy telewizyjne z udzialem niani?
Ja tak wlasnie postępuje.

I mam bardzo dobry kontakt z dzickiem, teraz przynamniej wiem o co mu chodzi, bo zanim sie zezlosci to mi powie o co mu chodzi.
Bartessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując