Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kosmetyki naturalne
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-01-19, 07:58   #161
tequilla78
Raczkowanie
 
Avatar tequilla78
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 56
Dot.: Kosmetyki naturalne - jakie polecacie?

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie jestem z Lodzi, ale masz rację, jest tam jakiś sklep, chyba to jest apteka. Natknęlam się już na informacje o nim na wizażu. W którymś z wątków ekologicznych.

W Łodzi jest apteka Juventa w Manufakturze, gdzie mają oddzielny dział z eko kosmetykami - większość to prwadziwe certyfikowane eko kosmetyki.

---------- Dopisano o 08:54 ---------- Poprzedni post napisano o 08:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Do SekretnyWachlarz :


Ten peeling Jericho dostaniesz na allegro, albo w sklepie morzeurody.pl ( mają też konto na allegro). Ja kupilam u nich za 20 zl ale mam date wazności do maja. Polecam, bo nie jest zepsuty. Tylko możesz go nie zdążyć zużyć, ale np jeśli będziesz pewna że nie zużyjesz, to dasz jakiejś koleżance odsypkę, albo zużyjecie z domownikami. Warto. to morze urody ma jeszcze peelingi do ciala, więc sie nie pomyl, bo opakowania podobne są, ale są opisy Ten sklep ma jeszcze 100% ekologiczną markę PURELY i mydelka marsylskie. Polecam. A Jericho nie kupuj przypadkiem kremó i żeli do mycia, bo one nie są ekologiczne. Tylko sole i peelingi sa czyste, ewentualnie blotko.
Jeśli Producent używa 98% skladnków ekologicznych, to nie jest tragicznie. Można markę nazwać ekologiczną, zwlaszza jeśli ma certyfikaty.

Dokładnie - większość ekokosmetyków certyfikowanych jest w ok. 96-99 % składników pochodzenia naturalnego, ale nawet te 2-3% innych składników, które zawierają to ścisle określone składniki, nie te same co w kosmetykach chemicznych. A jakie znacie marki kosmetyków naturalnych w 100%? Wiem, że na pewno Balm Balm taki jest a znacie jeszcze jakieś inne marki?

---------- Dopisano o 08:58 ---------- Poprzedni post napisano o 08:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Sprawdzaj na opakowaniach czy są certyfikaty ecocert lub bdih. Nie znam tej firmy, ale na KWC mają 2 produkty i o firmie wspomniano, że jest ekologiczna. Co do peelingu to jeśli lubisz czuć drobinki to polecam zdecydowanie peeling solny do twarzy Jericho. Jest boski. Ale ja używam tylko na noc, bo cala jestem czerwona po nim, dobrze nalożyć po jego uzyciu coś kojącego. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ts.html&next=1

Dokładnie, ja tez jak mam wątpliwości co do składu bo nie umiem go rozszyfrować patrzę czy ma certyfikat własnie ecocert, BDIH, a najbardziej restrykcyjny jest chyba Soil Association, dobry tez jest USDA Organic, Natrue. Z certyfikatami tez trzeba uważać, bo niektóre firmy same robia sobie fikcyjne certyfikaty i chwalą sie, że ich kosmetyki są certyfikowane - oszustwo i tyle. Te powyższe certyfikaty na pewno są prawdziwe.
tequilla78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując