Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-06-15, 10:23   #1133
Kornas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 41
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Witam Dziewczyny
Dopiero od niedawna zaczęłam interesować się biochemią i mam zamiar wypróbować peeling migdałowy. Wiem, że zapewne w tym wątku zostało powiedziane już niemal wszystko, ja jednak troszkę się pogubiłam. Przyznam, że nie przeczytałam jeszcze całego wątku, ale codziennie po kilkanaście stron czytam, aż w końcu dotrę to do końcaJ Jednakże wybieram się na wakacje, a do tego czasu chciałabym być już po takiej kuracji. W związku z czym mam kilka pytań, bo nie wszystko dobrze zrozumiałam.
  • Zanim wykonam pierwszy w swym życiu peeling musze przyzwyczaić skórę do kwasu. Dlatego też 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem będę przecierała twarz tonikiem migdałowym. I moje pytanie jest następujące. Czy pomiędzy pierwszym a drugim peelingiem (i miedzy kolejnymi też) muszę również używać toniku? Czy w tym czasie już nie i dopiero po tych 7-9 dniach wykonać następny peeling??
  • Po peelingu buźkę muszę dobrze nawilżac, czyli dobrze rozumiem, że na noc coś silnie nawilżającego, a na dzień filtry?
  • ile takich peelingów należy wykonać??5-6? Czy może więcej? Rozumiem, że potem przerwa, kompletnie bez kwasów. A kiedy ponownie mogę do nich wrócić? (Tylko jeżeli to już nie będzie lato, to chciałabym wypróbować inny kwas AHA).
  • I ostanie pytanie, czy po zabiegach kwasami mogę używać kremów z wit. C (generalnie chodzi mi smarowanie buźkizwykłym kremem Nicea z dodatkiem kilka kropli Wit C takiej w kropelkach).
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Kornas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując