Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Sama już nie wiem, co robić.. Proszę o porady
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-01-30, 14:16   #3
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Sama już nie wiem, co robić.. Proszę o porady

Cytat:
Napisane przez rogue33 Pokaż wiadomość
Z góry przepraszam, jeśli umieściłam ten wątek w niewłaściwym dziale.
Sprawa wygląda tak..
Od października zeszłego roku pracuje jako au pair.. Na szczęscie kończę tą nieszczęsną przygodę w czerwcu. Odłożyłam sporo pieniędzy i mój angielski jest nieporównywalnie lepszy, ale..
No własnie, ale. Kompletnie nie wiem co robić po programie. Oczywiście mam plany, ale zdaje sobie sprawę z tego, że w tym kraju są niemożliwe do zrealizowania, bo studia sa niestety za drogie.. Nie mogę też liczyć na wsparcie rodziny, nie ma tu nikogo kto mógłby mi zagwarantować tani pokoj, prace etc. Jestem zdana na siebie. Zastanawiałam się nad rozpoczęciem samodzielnego zycia po moim programie i collegu (moim obecnym celem jest praca jako pielęgniarka), kupna auta etc.. Jednak jak zaczelam liczyc koszty utrzymania, wynajecia pokoju etc, stwierdziłam, że marnie to widzę.. Zaczęłam się więc zastanawiać nad powrotem do PL i rozpoczęciem studiów po angielsku (studia magisterskie). Odłożyłam już sporą sume pieniedzy i w takim wypadku będe to robić do momentu rozpoczęcia semestru, więc na pewno je sama opłacę..Wiem, że jeśli wrócę do Anglii, moje angielskie studia będą miały rację bytu.. Proszę o jakieś porady, czy ktoś był w podobnej sytuacji? Z góry bardzo dziękuję.
ale na studia mozesz dostac kredyt, (no chyba ze zrobilas juz jakies studia w pl) wiele osob tak robi. ze splata tego kredytu nie ma wiekszego problemu (o ile studia skonczysz)
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując