Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Studia - przyszłościowa filologia obca
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-01-06, 18:51   #19
abraxas2871
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 203
Dot.: Studia - przyszłościowa filologia obca

Cytat:
Napisane przez selenqa Pokaż wiadomość
Dziękuję za cenne rady Jeśli chodzi o fundusze na wyjazd do Chin to nie jest z tym zbyt dobrze. Pewnie coś bym wymyśliła, ale jednak będę głównie liczyła na stypendium. Będzie to bardzo ciężkie, ale może się uda. Dam z siebie wszystko.
Jeśli chodzi o miasto, to biorę głównie pod uwagę właśnie Warszawę. Jak tam się nie dostanę, to wtedy w drugiej kolejności wybrałabym Poznań, a na końcu KUL. Zdaję sobie sprawę z tego, że w Warszawie będę miała największe szanse na rozwój i najlepsze zaplanowanie przyszłości, dlatego na tym mieście najbardziej mi zależy. No cóż, teraz mi już zostaje tylko dobrze przygotować się do matury i modlić się, żeby mnie na sinologię przyjęli

---------- Dopisano o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------


Dziękuję Za te kilka miesięcy dam znać czy się udało, czy też nie
Gratuluję podejścia - ale chodziło mi też o to, żebyś JUŻ teraz przed zaczęciem studiów zorientowała się dość dokładnie co i jak ze stypendiami, gdzie je można dostać, mniej więcej jakiej są wielkości, jakie mają wymagania etc. Często jest tak, że już od 1 roku trzeba ostro pracować, żeby na np. 3 takie stypendium dostać - i trzeba zawczasu wiedzieć jakiego rodzaju osiągnięcia są ważne. Bo może się okazać, że np, dobra średnia to o wiele za mało. Może popatrz na AIESEC, wiem, że oni mają jakieś programy "pozaeuropejskie", są podobno też stypendia rządowe. Jasne, wiele rzeczy dowiesz się jak przyjdziesz na studia, ale warto pójść i popytać wcześniej, na przykład na dniach otwartych uniwersytetu (zawsze są stoiska poszczególnych wydziałów).
Szczerze - wydaje mi się to tak ważne, bo ja tego nie zrobiłam, liczyłam na "jakieś" stypendium, nie wiedziałam ile dostaje się na erasmusie (niestety tyle, że za to nie wyżyjesz) i tym samym kończę licencjat z portugalskiego, a w życiu w Portugalii nie byłam, bo mnie niestety nie stać. O Brazylii czy Angoli mogę zapomnieć przez kolejne 10 lat co najmniej. Smutna rzeczywistość A czym jest wyprawa do Portugalii, relatywnie taniego kraju europejskiego, wobec wyjazdu do Chin? Także naprawdę - szukaj i to już, nawet jeśli się ostatecznie nie dostaniesz to zdobędziesz przy okzaji dużo wiedzy o różnych programach z których kiedyś może będziesz miała okazję skorzystać

jeszcze raz -powodzenia!
abraxas2871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując