Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-08-23, 20:22   #3842
asnyk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

cześć, jestem nowym użytkownikiem forum; zalogowałam się, żeby zadać pytanie doświadczonym w depilacji laserowej osobom. wykupiłam pakiet trzech depilacji z gruponu w salonie eco plant w krakowie. czytałam wiele stron tej dyskusji, i widzę, że rodzaj urządzenia wykonującego zabieg ma znaczenie. nie wiem jednak, jakią maszyną dysponuje ten salon kosmetyczny. byłabym wdzięczna, gdyby mógł udzielić odpowiedzi ktoś korzystający z usług eco plant (przy okazji - depilacja bikini tam jest całkowita, czy tylko częściowa? i tak ogólnie: czy strefa bikini to również skóra pomiędzy pośladkami?).
mam tendencję do wrastających włosków. właściwie każdy włos ma problem z przebiciem się przez skórę. czasem dochodzi do strasznie kiepskich stanów zapalnych, pozostają mi po tym blizny. czy to nie jest przeciwwskazanie dla depilacji? umówiłam się na wizytę do dermatologa, na pewno zadam to pytanie, jednak zdarza się, że lekarze nie znają odpowiedzi , mówią: "z tym do kosmetyczki", więc pytam was. czy w salonie jest jakiś specjalista, który klasyfikuje ludzi, czy mogą poddać się zabiegowi?
kolejną cechą mojej fizjonomii są przebarwienia. jestem brunetką, mam bardzo ciemne i gęste włosy, jednak skóra jest jasna. ostatnio dermatolog dała mi skierowanie do endokrynologa, ponieważ mam kilka symptomów zaburzenia hormonalnego: problemy z cerą, nadmierne owłosienie i przebarwienia. te właśnie przebarwienia mnie martwią - to po prostu ciemniejsza skóra w pachwinach i ogólnie, w "zagięciach" skóry. zastanawiam się, czy traktuje się owe przebarwienia jak skórę opaloną?

zanim umówię się na depilację w salonie, skonsultuję się z dermatologiem i endokrynologiem. wykonywałam niedawno testy TSH(?- te od tarczycy) i wszystko jest w porządku. nie wiem, jaki mam poziom testosteronu, pewnie endokrynolog zleci mi badanie. jeśli okaże się, że nadmierne owłosienie to sprawka hormonów, a nie "taka uroda", to czy zażywanie tabletek czy stosowanie jakiejśtam terapii, którą zaleci lekarz, spowoduje wypadnięcie części niechcianych włosków?

napisałam chyba najdłuższy post na świecie, wybaczcie, będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi.
asnyk jest offline Zgłoś do moderatora