Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - po czy wiedziałyście że chcecie zostać kosmetyczką?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-08-17, 19:07   #11
Dualstar
Wtajemniczenie
 
Avatar Dualstar
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ... Heaven ...
Wiadomości: 2 281
Dot.: po czy wiedziałyście że chcecie zostać kosmetyczką?

Cytat:
Napisane przez 0kasia10 Pokaż wiadomość
Może nie co naiwne pytanie, ale mam nadzieje że mi to wybaczycie..Cały czas chodzi mi ten zawód po głowie, sama nie wiem czemu...i nie wiem czy podejmę słuszny wybór idąc do studium kosmetycznego ( mam 34 lata).. Zawód bardzo mi się podoba, przy czym wiem o tym że nie będę miała cierpliwośći do robienia żeli i akryli ...
Powiem szczerze nigdy nie kupowałam babskich gazet i nie czytałam co nakładać na buzię- póki nie zaczęłam mieć problemu z trądzikiem różowatym. Nigdy nie malowałam kobitek- no oprócz dwóch...Nie mam bzika na punkcie swoich własnych paznokci, aczkolwiek dbam żeby były czyste
Nie wiem czy to wszystko nie przemawia za tym że powinnam przestać myśleć o tym zawodzie?

Wiem że największą frajdę sprawiałoby mi wykonywanie zabiegów, masaży...Wykonywanie makijaży, tipsów troszkę mnie przytłacza...Co myślicie?
jeżeli chodzi o twoje pyt, podstawowe po zainteresowaniach, jeżeli makijaży i tipsów nie chcesz robić nie musisz, możesz zająć się czymś innym czyli masażami itp.. Jeżeli nie masz do tego serca i nie interesują cię nowe nowinki w świecie kosmetyki to dużo w tym zawodzie nie zdziałasz tzn. wszystko możesz umieć zrobić ale bardziej rozszerzać oferty nie bardzo.Zresztą ja kiedys na twoje pyt. już odpowadałam w innym wątku o tej samej tematyce.
Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
w wiekszej czesci sie zgadzam z Twoja wypowiedzia, ale chyba troche mylisz pojecia, bo po kosmetologii nie jest sie kosmetyczka. jest sie nia po studium. kosmetologia to nie wyrywanie brwi, tylko mnostwo chemii, anatomii, dermatologii itp. (z tego co wiem - bo tez ide od pazdziernika na kosmetologie - bede miec nawet biofizyke!)

do Autorki:
mysle, ze mozesz sprobowac. studium trwa dwa lata (chyba) wiec jest duzo krotsze niz studia, a jesli Ci sie nie spodoba, zawsze mozesz zrezygnowac.
hmm ja studiuje kosmetologię i szczerze mówiąc do zawodu kosmetolog to również można tu włączyć słowo kosmetyczka możesz robić to samo też i także w salonach, natomiast jako kosmetolog masz szerszą wiedzę z zakresu innych przedmiotów a także bardziej rozszerzone praktyki i możesz zaoferować więcej, jednakże na licencjackich jest więcej specjalizacji i masz szersze możliwości. A po studium zostaje się Technikiem usług kosmetycznych.

Cytat:
Napisane przez B-52 Pokaż wiadomość
Widzę że koleżanka czyta bez zrozumienia... a na domiar złego jest tak zadufana że kosmetolog to coś lepszego niż kosmetyczka, że już nawet połączyć tych dwóch zawodów nie można.
Otóż sprostuję - na kosmetologii uczysz się tego samego co kosmetyczka, również wyrywania brwi, a jedynie dodatkowo masz więcej przedmiotów teoretycznych, po których może nieco więcej będziesz wiedzieć od kosmetyczek po studium, ale tylko może, bo jeśli się nie pasjonujesz branżą we własnym zakresie to nic ci tytuł nie da.
I o tym właśnie pisałam, o pasjonowaniu się branżą, wybacz że kosmetyczkę i kosmetologa śmiałam wrzucić do jednego wora, ale zdaje się że są to zawody bardzo podobne, o ile nie takie same w rezultacie, bo jedynie tytuł inny... jeśli myślisz że będziesz robić kosmetyki w laboratorium chemicznym po kosmetologii, a wyskubywaniem brwi na studiach nie skazisz sobie łapek, to muszę cię rozczarować - moje znajome uciekły z kosmetologii, bo chciano tam zrobić z nich kosmetyczki. Niestety ale nie można mylić kosmetologii z farmacją albo dermatologią, tylko po takich kierunkach jest się czymś więcej niż kosmetyczką i jakiekolwiek laboratorium cię przyjmie. Po kosmetologii możesz startować do gabinetu spa, na równi z kosmetyczkami po studium, ewentualnie możesz zawołać o 100 zł więcej do pensji :P
Druga sprawa - autorka wyraźnie napisała że mając 34 lata nie ma już czasu na pomyłki w życiu, więc pisanie że najwyżej zrezygnuje jest wyrazem kolejnego niezrozumienia sytuacji. Trochę wyobraźni droga koleżanko.
I prosimy się tak nie nadymać, kosmetologia to tylko kosmetologia, a nie fizyka kwantowa.

Dziękuję za uwagę
pozdrawiam
hmm ja tylko tu napiszę, że dziewczyny po studium w większości nie mogą startować do SPA jeżeli nie mają specjalizacji w tym kierunku i robić różne zabiegi nie mając o tym pojęcia chyba że są tam oferowane zabiegi jak również w zwykłym salonie. Natomiast pensja osoby po licencjacie jest nieco wyższa niż osoby po studium i jeszcze wyższa po magisterskich i większość osób niestety idzie na te studia ze wzgl. na papierek a tak naprawdę bardzo dużo daje doświadczenie w tym zawodzie nawet niewielkie.
Cytat:
Napisane przez fenomi Pokaż wiadomość
Ja jestem po pierwszym roku studium i jestem przeszczęśliwa z tego powodu, bo po praktykach jeszcze bardziej utwierdziłam sie w moim planach, że chcę zostać kosmetyczką. Powiem Ci, droga koleżanko, że w studium nie jest tak trudno... Ale chciałam sprostować jedno zdanie. Ponieważ w studium nie uczą wzroków na paznokcie... Ja zanim poszłam do tej szkoły wiele czytałam o metodach zdobienia paznokci itp. Tak naprawdę sama się tego nauczyłam, a dowiedziałam się ze na drugim roku nie będziemy miały czegoś takiego jak wzorki wiec delikatne rozczarowanie. nie wiem jak jest w innych szkołach.Jeżeli będziesz miała jako dodatkową specjalizacje robioną np stylizacja paznokcia to będziesz miała żelki akryl no i wtapianie... a jeśli chodzi o wywód dotyczący różnicy pomiędzy kosmetologią a studium kosmetycznym ... To powiem tyle, że bardzo dużo opinii słyszałam, że dziewczyny po kosmetologii pracują w salonie jako "zwyczajne" kosmetyczki. więc nie ma co się dowartościowywać studiowaniem na tym kierunku. Uważam natomiast, że mozna wiele osiągnąc nawet po tych 2 latach... poza tym od razu ma sie tytuł i można pracować w tym kierunku co sie chciało.
a jeśli chodzi o wywód dotyczący różnicy pomiędzy kosmetologią a studium kosmetycznym ... To powiem tyle, że bardzo dużo opinii słyszałam, że dziewczyny po kosmetologii pracują w salonie jako "zwyczajne" kosmetyczki. więc nie ma co się dowartościowywać studiowaniem na tym kierunku.

jeżeli nie miały apiracji do szukania pracy w SPA albo w czymś innym to nie dziwne żę wylądowały w salonie, natomiast właśnie najlepiej najpierw pójść do salonu i nabrać wprawy w rzeczach podstawowych a później szukać coraz to ambitniejszych wyzwań i jak napisałam osoba po studiach zawsze będzie wyżej w zarobkach i wiedzy niż osoba po studium -> natomiast wiedza niestety nie u każdego po studiach jest imponująca tak samo u tych po studium.


Uważam natomiast, że mozna wiele osiągnąc nawet po tych 2 latach... poza tym od razu ma sie tytuł i można pracować w tym kierunku co sie chciało



jasne że można osiągnąć w każdym kierunku nie tylko w tym jeżeli dana osoba będzie do tego dążyć, po licencjacie też masz tytuł i możesz pracować w tym kierunku co się chciało.
Dualstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując