Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Krwawienie...z odbytu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-01-21, 22:30   #27
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Krwawienie...z odbytu

Cytat:
Napisane przez YPU Pokaż wiadomość
Od kilku miesięcy mam pewien wstydliwy i niepokojący problem... Kiedyś miewałam zaparcia i raz podczas załatwiania się poczułam jakby pękła mi skóra w odbycie a kiedy się podcierałam na papierze była mała plamka krwi Teraz zdarza mi się dość często...czasem krwi jest więcej czasem mniej. Co się dzieje? Czym to może być spowodowane? Co powinnam zrobić?
Rozumiem, że najpierw chciałaś się poradzić, ale w tej sprawie naprawdę pomoże Ci tylko lekarz. Żadna z nas Ci "tam" nie zajrzy i nie powie czym są spowodowane te krwawienia.

A jakiego koloru była ta krew - jasna czy ciemna? Z tego co czytałam jasna wskazuje na jakieś ranki w okolicach odbytu, a ciemniejsza to już gorsza sprawa.

Ale i tak w każdym przypadku krwi z odbytu należy się skonsultować z lekarzem!


Cytat:
Napisane przez YPU Pokaż wiadomość
Krwawienie pojawiło się kilka miesięcy temu. Później problem zniknął. A teraz od paru tygodni znów krwawie. Trochę się wstydzę iść do lekarza z tym problemem...
Nie ma się czego wstydzić, lekarze nie takie rzeczy widzieli. Ginekologa też się będziesz wstydzić? Pomyśl ile pacjentek przyjmuje ginekolog codziennie w przychodni. Wybierz lekarza albo lekarkę, do której będziesz miała zaufanie i idź. Może zapytaj kogoś znajomego o delikatnego i kompetentnego lekarza - nie musisz przecież przy tym spowiadać się znajomym ze swoich dolegliwości.


Cytat:
Napisane przez YPU Pokaż wiadomość
Martwi ale dziś już do lekarza nie pobiegnę. Wyszłam z toalety zaniepokojona i postanowiłam założyć wątek na Wizażu w nadziei, że ktoś mi choć podpowie co się dzieje. Początkowo myślałam, że coś mi pękło w środku jak miałam zaparcia. Mój znajomy opowaidał mi, że zdarzyło mu się coś takiego, był u lekarza i lekarz powiedział, że nie ma się czego obawiać bo takie rzeczy się zdarzają i z reguły same przechodzą. Ale mi samo nie przechodzi...

Gastroskopię? Czy kolonoskopię? O ile mi wiadomo żadne z tych badań do przyjemnych nie należy...
Ale u Ciebie jak widzisz nie przechodzą i musisz znaleźć tego przyczynę u lekarza.

Ja np. miałam (mam?) zespół jelita drażliwego. Lekarz przepisał mi jakieś lekarstwa na unormowanie pewnych spraw (nie pamiętam jakie, wiele lat temu to było) i dzisiaj już absolutnie wszystko jest w porządku.
To co pisałaś o swojej diecie może wskazywać właśnie na to schorzenie. Ale po co gdybać...


Cytat:
Napisane przez YPU Pokaż wiadomość
A może ginekolog mógłby mnie zbadać...skoro niektórym pacjentkom robi badanie przez odbyt???
Myślę, że ginekolog jest od innych spraw
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum

Edytowane przez Nija_
Czas edycji: 2009-01-21 o 22:32
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując