Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Domowy peeling kwasem salicylowym
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-05-11, 12:54   #697
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez coffee and cigarettes Pokaż wiadomość
Kusicie tym salipegiem. Ja dotychczas jadę na spirytusie i to bez rozpuszczalnika, więc pewnie skuteczność moich peelingów żadna. Składam właśnie zamówienie na mazidłach i nie jestem pewna jaki emulgator wybrać. Polysorbate 80/85?

Chciałabym też spróbować z PEG, rozumiem, że składacie zbiorowe zamówienie? Jeżeli będziecie zamawiać go w najbliższym czasie chciałabym się podłączyć, a jeżeli ktoś z Was [AniaM69?] posiada zbiornik główny , byłabym bardzo zainteresowana odlewką i proszę o szczegóły na PW.

Acha - czy macie w planach kwaszenie się okrągły rok, czy niedługo jakaś przerwa?

To może ja odpowiem. Weź polysorbate 80. Jest w większości przepisów Mazidłowych, i jak najbardziej do salicyla też jest odpowiedni.
Z tym, że polysorbate jest konieczne do ukręcenia toniku salicylowego, a nie salipega.

Co do drugiej częsci,
niektóre z nas kwaszą się cały rok, używając bardzo wysokiego filtra, unikając słońca, i w ogóle się nie opalając. (skóra na regenerację potrzebuje conajmniej 28 dni!)
Większość jednak na czas słoneczny zaprzestaje kwaszenia (migdała można jeszcze jako tako używać non stop, ale salicyl jest mocniejszy więc niekoniecznie)
Ja sama przerzucam się na migdała, a salicyla zacznę na nowo dopiero na jesień. Boję się posłonecznych przebarwień, poza tym pewnie nie potrafiłabym (i nie chciała) tak bardzo unikać słońca.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując