Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - wszystko mi zatyka pory - prosze Was baaaaardzo o rady
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-04-14, 17:02   #20
skapula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 271
Re: wszystko mi zatyka pory - prosze Was baaaaardzo o rady


Pipi chodziło mi o preparaty z sitosterolami. Wyczytałam o nich gdzies na stronie Różańskiego (zaznaczam, że do jego metod leczenia trądziku jestem nastawiona sceptycznie).

Sisterole należą do naturalnych (pochodzenia roślinnego)
substancji antyandrogennych (najczęściej beta-sitosterol), które obniżają stężenie cholesterolu, hamują syntezę androgenów, pobudzają regenerację nabłonków, zapobiegają zaczopowaniu ujść gruczołów łojowych i powstawaniu zaskórników (wągrów). Sitosterol występuje w preparatach dostępnych bez recepty: Poldanen, Prosterol (są to roślinne preparaty na prostatę). Kuracja jest długa, ja przyjmowałam Prosterol, przez 2 miesiące 3xdziennie po 2 tabletki, poźniej zmniejszyłam dawkę, oczywiście różnie to bywało z systematycznością). Opakowanie zawierające 30 kapsułek kosztuje około 9zł.
Możesz spróbować, napewno nie zaszkodzi, chociaz ja miałam pewne obawy, bo to lek na prostatę itp.

Na razie z cerą mam spokój, chociąz ciągle niepokoję się, że może znowu mnie zaatakować jakiś wysyp...tyle razy już było dobrze...Zaznaczę tylko, że moje problemy z cerą zaczęły się na pod koniec studiów, wczesniej nie miałam tego typu bolączek.

Pixie, wiem, że jestes juz zdesperowana, ale może poczekaj jeszcze zanim zdecydujesz się na Roaccutane. Może cera sama sie uspokoi..ja miałabym obawy przed tym lekiem, z drugiej strony wiem jakie ogromne koszty jesteśmy w stanie ponieść za idealną cerę.
skapula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując