Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kosmetyki M.A.C. cz.6
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-11-25, 21:26   #4707
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez Phoebee Pokaż wiadomość
Masz rację, formuję go kiedy jest mokry,ale to nie wystarcza - po kilku użyciach robi się coraz szerszy. Folii się już pozbyłam,ale postaram się znaleźć swoją alternatywę.
Swoją drogą, to najbardziej problematyczny pędzel z MAC jaki miałam. Niemiłosiernie wypada mu włosie, farbuje, ciężko przy wrócić mu pierwotny kształt ( bez folii) i strasznie się rozłazi. Pędzel użytkuje kilka ze znajomych i każda ma problemy tego typu.
Mnie się tak strasznie rozczapierzał 168, do tego stopnia, że myślałam, że już po nim. Ale skończyłam z częstym myciem wodą, przeszłam na płyn i wszystko jest ok.

Na pewno wsadzanie wilgotnego pędzla do folii, w której jest sprzedawany albo czegoś w tym typie pomaga, ale odkąd myję pędzle płynem, nawet foliowych opakowań przestałam używać, a pędzle nic ze swojego kształtu nie tracą. I jestem przekonana, że to kwestia miękkości wody .

Dodam, że nasączam mocno płatki kosmetyczne, takie większe prostokątne, z firmy Cleanic i wycieram w nie pędzle tak długo, aż będą czyste. Minusem tej metody jest to, że takich płatków sporo schodzi, no i troszeczkę włosie potrafi się na końcach kruszyć, ale to naprawdę sporadycznie i wtedy, gdy się pociera zbyt mocno. Czasem też używam miękkiego ręcznika papierowego.

I też zauważyłam, że czasem przy myciu pędzli z czarnego włosia jakieś takie ciemne (czarne) smugi na płatkach zostają, tylko nie pomyślałam, że to może być kwestia farbowania samego włosia - myślałam, że jak stoją w kubku, to się kurzą i stąd ten efekt . Z drugiej jednak strony jakoś te z jasnego włosia takiego ciemnego brudu nie zostawiają, więc faktycznie coś w tym musi być .

Aha, jeszcze jedno. Po użyciu płynu pędzle schną bardzo szybko, więc ja nie odsączam ich za bardzo - formuję je jak są dość mocno wilgotne, aczkolwiek nie ociekające .

Edytowane przez OlaM
Czas edycji: 2012-11-25 o 21:31
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora