Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Farbowanie henną - część III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-02-22, 09:44   #2387
hennaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 98
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez pamak Pokaż wiadomość
O goździkach też czytałam, ale do jutra raczej ich nie załatwię. Zresztą mam nadzieję, że kolor wejdzie bardziej w rudość, niż w czerwień Zobaczymy
Nawet jak wyjdzie odcień inny niż bym sobie tego życzyła, to będę bardziej zadowolona z niego niż z mojego naturalnego A na dodatek nie zniszczę włosów
Goździki można dodać zmielone, albo wziąć 5-7 całych, zalać szklanką wody i gotować kilka minut- i tym płynem (przestudzonym) zalać hennę. Można też dodać dosłownie kilka (2-4 maksymalnie) kropelek olejku eterycznego goździkowego. Z goździkami bardzo ostrożnie, bo potrafią przygrzać! mają silne właściwości rozgrzewające- więc naprawdę trzeba z nimi postępować mega ostrożnie!
Wyobraźcie sobie że siedzicie zafoliowane i z eleganckim grubym zawojem ręcznikowym- i nagle czujecie ogromne gorąco na głowie. mało przyjemne.
Są też osoby nadwrażliwe na olejek goździkowy, trzeba to sprawdzić zanim się nałoży hennę z goździkami na głowę.


Papryka tak- ale wyłącznie słodka, i wybierajcie taką, która ma intensywny czerwony kolor, a różnie z tym bywa. Najlepsza będzie węgierska.

Jeśli dodacie 300ml płynu na 100g proszku, wyjdzie idealna konsystencja pasty, i nie powinno nic spływać. Zawsze też można posmarować czółko i szyję wazeliną albo innym bardzo tłustym specyfikiem- tłuszcz hamuje skutecznie barwienie skóry przez hennę.

Temperatura wody do henny BAQ- przegotowaną wodę odstawiamy- jest gotowa do użycia kiedy można w nią włożyć palec i jest przyjemnie
hennaya jest offline Zgłoś do moderatora