Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-18, 22:17   #3188
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Avnel Pokaż wiadomość
Jeśli w podkładzie mineralnym mam filtr SPF, to pod wieczór będzie on w podobnym stopniu chronił skórę jak zaraz po nałożeniu czy nie? (...) Mam na myśli stan filtru po zwykłym, nieintensywnym dniu.
Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Mam to samo pytanie. Dzisiaj z rana przed pracą nałożyłam filtr 50+, normalnie jak zwykły krem do twarzy, na to troche podkładu i pudru ryżowego. W ciągu dnia matowiłam sie bibułkami z Inglota. Pi pracy musiałam isc na miasto coś pozałatwiać, a słońce było spore i dość mocne. Nawet opaliłam ciut dekolt. Jak w tym przypadku jest z ochroną twarzy? ja w żadnym wypadku nie mogę opalać twarzy.
Odpowiedź można sobie bardzo szybko wygooglować. Chociażby z forum femineus pl: "Kremy z filtrem nie działają tak samo dobrze przez cały czas, gdy przebywają na skórze (patrz: fotostabilność). Z upływem czasu ochrona słabnie. Korzystnie jest więc reaplikować krem z filtrem co pewien czas. Częstotliwość reaplikacji zależy od warunków w jakich się przebywa. Gdy nasłonecznienie jest duże i przebywa się długo na zewnątrz - krem z filtrem najbezpieczniej jest reaplikować co 2 godziny, na co dzień (o ile jest to możliwe) - raz w połowie dnia."

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was używała na twarz hydrolipidowego ochronnego balsamu zamiast hydrolipidowego kremu ochronnego? One są praktycznie w tej samej cenie, ale balsamu ochronnego do ciała jest w opakowaniu 3 razy więcej i zastanawiam się jakby się sprawdził ten balsam do ciała nakładany na twarz, hmm.
Na razie nie ma zbyt wielu opinii na ten temat, trzeba testować na sobie. Kilka tygodni temu pytałam o to samo, dziewczyny porównały wtedy składy balsamu i kremu i dużych różnic nie ma, więc jest szansa, że spisze się całkiem dobrze. Ja swoją tubę balsamu odebrałam dzisiaj, dam znać na dniach jak się nosi.

---------- Dopisano o 23:17 ---------- Poprzedni post napisano o 23:13 ----------

Cytat:
Napisane przez CherrryCat Pokaż wiadomość
Orientuje sie ktoras czy ten krem wchodzi na promo na pielegnacje twarzy w rossie ?
Wątpię, w końcu to emulsja do ciała.
Rozglądnij się po mniejszych drogeriach, ostatnio widziałam ten filtr Lirene za 17.99 zł.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora