Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-11-14, 17:16   #244
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Witajcie, przybywam z problemem zapychania (a może to wina hormonów?) Otóż od tygodnia może dłużej używam filtru ziaja med 50tki matującej (ale nie kremu tonującego) + podkładu z marizy oil free. Nie spotkałam się na kwc z opinią żeby którąś wizażankę ziaja zapychała, na temat podkładu też nie znalazłam takich informacji. Jednak od pewnego czasu nie mogę się pozbyć niespodzianek na brodzie i zauważam nowe drobne dziadostwa w okolicy ust. Wrzucam składy:
Mariza oil free :

Skład: Aqua, Cyclomethicone (and) Dimethicone Copolyol, Cyclomethicone Pentamer (and) Aluminum Magnesium Hydroxide-Stearate, Cyclomethicone (and) Dimethicone, Sodium Chloride, Talc, Polyglyceryl -3 Diisostearate, Panthenol, Imidazolidinyl Urea, Parfum, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamic, Aldehyde, Hydroxycitronellal, Lilial, Linalool, Alpha Iso Methyl Ionone, +/- CI 77891 (Titanium dioxide), CI 77499, CI 77491, CI 77492, CI 77288.

Ziaja med:

Skład: Aqua (Water), Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylexyl Methoxycinnamate, Bix-Ethylhexylphenol Methoxyphenyl Triazine, Polymethyl Methacrylate, C12-15 Alkyl Benzoate, Cyclomethicone, Glycerin, Triethylhexanoin, Ethylhexyl Triazone, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/Dimethylocarbonate Copolymer, Panthenol, Tocoperyl Acetate, Xanthan Gum, Carbomer, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Ethylparaben, Parfum (Fragrance), Citronellol, Limonene (05.07.2013.)

Bardzo proszę o pomoc. Mam nadzieję, że to nie wina filtru (
Hormony to jedno, jeżeli jest z nimi kłopot, to niestety wiele kremów, olejów może zapychać skórę, która od nierównej gospodarki hormonalnej szaleje i może wydzielać mnóstwo sebum, a kremy blokują jego ujście, zwłaszcza ciężkie. Obstawiałabym, że winowajcą jest Ziaja, chociaż ten pierwszy jest na bazie silikonów, które też obciążają skórę.

Cytat:
Napisane przez emanuelle2 Pokaż wiadomość
witam serdecznie
prosiła bym kogoś kompetentnego o rozszyfrowanie składu tego kremuprzepraszam jeżeli coś zle napiszę ale skład jest podany tak małymi literkami,że naprawdę muszę porządnie wysilić wzrok

-Amincer-supermed koncentrate-jedwabny lifting-krem nawilżający na dzień:
inci-aqua,cetearyl alcohol,and cetearath-20,isopropyl miristate,glycerin,ischex adecane,caprylic capric trigliceryde,paraffinum liquidum,dimethicone,bras sica abyssirica(abyssinian)oil ,urea,hydrolyzed silk protein,butyrospemum parkil (shea butter),benzophenone-3,sacharide isomerate,acrylates/ acrylamide copolymer,(and )mineral oil (and) polysorbate-85,panthenol,allantoin,PE G-8 (and) tocophenol (and) ascorbyl palmitate (and) ascorbic acid (and)citric acid,propylene glycol (and) diazolidinyl urea (and) methylparaben (and) propylparaben,methylchior oisochiazolinone (and) methylisochiazolinone (and)benzyl alcohol,parfum

ale długi składdopiero teraz zdałam sobie z tego sprawę
bardzo proszę o ocenę pod względem przeciwzmarszczkowym,odży wiającym i nawilżającym skóręoraz co może powodować powstawanie zaskórników(mam ich dużo)
i ewentualnie o napisanie jakiego składnika należy bezwzględnie unikać
z góry dziękuję
No niestety moze przyczynić się do powstawania zaskórników i pryszczy, zawiera emolient, cetearyl alcohol wysoko w składzie, parafinę i olej mineralny, także trójglicerydy oraz glicerynę prawdopodobnie syntetyczną, a wysoko w składzie należy unikać także glikolu propylenowego przy cerze skłonnej do wyprysków, którego tutaj jest na szczęście mniej.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-11-14 o 17:18
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując