Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-11-14, 18:27   #246
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Dlaczego należy unikać glycolu propylenowego, gliceryny? Czy jest sens rozkładania na czynniki pierwsze kosmetyku skoro dane składniki razem współdziałają, uzupełniają się, niektóre niwelują ewentualne działanie niepożądane...? Dla mnie to trochę wątpliwe Nie wiemy przecież też w jakim stężeniu jest dana substancja. Oczywiscie rozumiem jeszcze unikanie np. oleju kokosowego który ma wysoki potencjał komedogenny (choć to, ze jest wysoko w składzie też nie mówi jeszcze ile go tam jest) i rozumiem unikanie kosmetyków, które nie mają składników jakie są pożądane w naszej pielęgnacji, ale samego rozkładu na czynniki nie rozumiem Przecież najważniejszy jest test skórny- indywidualny. Tylko tak mozemy sprawdzić czy dany kosmetyk działa na nas źle czy dobrze.
Zgadzam się w całej rozciągłości, dlatego napisałam, że "może" powodować wypryski, co nie znaczy, ze będzie to robił Zwróciłam tylko uwagę na składniki, które są potencjalnie wysoko komedogenne lub "nieobojętne" dla skóry, a także jak w przypadku glikolu propylenowego aknegenne.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-11-14 o 18:30
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując