Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-08-22, 21:43   #622
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

blantafocus:

Po pierwsze warto wiedzieć, że żółtawe zabarwienie cery niekoniecznie oznacza karnację ciepłą. W wielu miejscach błędnie podaje się, że żółty odcień = ciepła karnacja a różowy - chłodna. Tymczasem tak samo jak każdy kolor ma wersję chłodniejszą i cieplejszą, tak samo jest z karnacją. Można mieć żółtawą karnację chłodną (oliwkową, czasami przyjmującą miejscami lekko zielonkawy kolo) albo ciepłą (złocistą).

Co to białka oka to warto się przyjrzeć czy ma niebieskawe czy raczej kremowe zabarwienie.

Z opisu pasujących kolorów wychodziłoby, że jesteś typem chłodnym. Radziłabym, żebyś zrobiła sobie domową przymiarkę kolorów i zaobserwowała jakie kolory są najbardziej twarzowe, a jakie najmniej. Jeśli faktycznie pasuje ci śnieżna biel i głęboka czerń oraz raczej czyste kolory to wychodziłaby zima, jeśli lepsza złamana biel (lekko szarawa) i antracyt albo taka lekko spłowiała czerń i kolory mniej lub bardziej złamane szarością, to wychodziłoby lato. Obejrzyj palety lata i zimy albo poczytaj opisy z mojego bloga, może to ci podsunie jakiś pomysł.

---------- Dopisano o 22:43 ---------- Poprzedni post napisano o 22:35 ----------

Olciiak:

Może przydałaby ci się przymiarka kolorów dla upewnienia się które to konkretnie kolory są najlepsze, a które najgorsze. Jeśli bardziej twarzowe są ciepłe kolory, to oznacza typ ciepły, czyli wiosnę albo jesień. Wiosna to kolory ciepłe i raczej czyste, a jesień to kolory ciepłe i złamane mniej lub bardziej brązem. Warto też ustalić jak bardzo ciepłych kolorów potrzebujemy - czy tych najcieplejszych a wszystkie zimne to zło, czy może bardziej zbliżonych do neutralności a tolerancja chłodnych odcieni jest nieco większa.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora