Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Najlepszy przepis na sos POTRAWKOWY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-02-07, 22:57   #13
aaanitka86
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: może z B, może z W, a może z O
Wiadomości: 560
Dot.: Najlepszy przepis na sos POTRAWKOWY

Cytat:
Napisane przez Black_Rose Pokaż wiadomość
a propos to pochodze w ogole z Wrocławia ale cale zycie w Bydgoszczy znam te szkole

zreszta potrawka z kurczaka, zwlaszcza ta z rodzynkami, to w ogole jakis regionalny specjał no i ziemniaki z twarogiem:P
hihi a ja z Bydgoszczy do Oleśnicy a we Wrocku pracowałam)) widzisz jaki ten świat mały

---------- Dopisano o 23:57 ---------- Poprzedni post napisano o 23:46 ----------

tak pysznie piszecie, że aż zrobiłam się głodna. Ja na obiad robię potrawkę kurkową-jeśli wcześniej miałam rosół. Biorę kurki albo zamrożone albo w wodzie zapasteryzowane(zależy jakich mam więcej)podsmażam na masełku.Rozgrzewam rosołek i tnę udko na kawałki.Rosołek musi być klarowny bez innych warzyw.wrzucam do niego kureczki, gotuję jeszcze z 5 min. na patelni robię zasmażkę z masła i mąki, dodaję do sosu.i teraz najważniejsze: dużo śmietanki 18%, dużo natki pietruszki, pieprz i sól do smaku, sok z cytryny i opcjonalnie żółteczko lub 2 w zależności od ilości sosu.na koniec lekko słodzimy w uznania. Dla mnie jest to najsmaczniejszy sos kurkowymożna zrobić bez rosołu, wtedy podsmażone kurki zalewamy wodą i dajemy kostkę rosołową. najlepszy z ryżem lub makaronem
aaanitka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując