Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-11-21, 22:31   #601
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Uwielbiam Cię za to
Pomimo mojej sympatii do surowych składów i wszystkiego co mało przetworzone. Po pierwsze wkurza mnie że słowo "ekologiczny", o zupełnie innej genealogii przylgnęło to rzeczy naturalnych, łagodnych. Pamiętam, jak jedna pani robiła mi manicure i nazywała go ekologicznym, bo miał działanie pielęgnacyjne . No, ale na to nie mam wpływu, to tylko taka anegdotka. Tak, czy inaczej, jak ktoś reklamuje coś "bo to jest eko", działa to na mnie zniechęcająco. Eko nie znaczy lepsze, a już na pewno nie łagodniejsze. Spotkałam laskę, która narzekała, że nie może znaleźć peelingu, bo ją wszystko uczula. Odrzuciła wszystkie apteczne, hipoalergiczne produkty i albo kręciła sama z silnymi enzymami, albo kupowała "eko" produkty z dużą ilością naturalnych ekstraktów. Przecież mnóstwo roślin, uczula, podrażnia, ma silne działanie. Do licha, trują nawet :P. W mieszance zaś nie dojdziemy nawet, co działa na nas drażniąco.
To powinna mieć pretensje tylko do siebie, przecież dobrowolnie kupiła kosmetyki z całym alfabetem ekstraktów, wiedząc, że jest alergiczką. Ja powiem co mnie irytuje, to, że właśnie wiele dziewczyn myśli, że ekologiczne, to hipoalergiczne, a tak nie jest, bo tak samo, jak w przypadku powszechnych kosmetyków istnieje podział na hipoalergiczne i zwykłe. Poza tym kosmetyki ekologiczne to nie leki, myślę, że wiele osób przecenia tę nazwę sądząc, że ekologiczne, znaczy panaceum na wszystko, a potem jest lament. Kosmetyki to wciąż kosmetyki i nie wyleczą problemów, tak jak leki ( chociaż są wyjątki, np aloes). Więc najpierw należy skóry wyleczyć, podleczyc, zaleczyć możliwie jak najlepiej, a potem wdrożyć odpowiednią pielęgnację, która ma zapobiegać nawrotom problemów lub chociaż je porządnie spowalniać, a nie rzucać się na wszystko, co się widzi na półce lub co ktoś z zupełnie inną skórą czy problemami poleca.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2014-11-21 o 22:32
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując