Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Farbowanie henną - część III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-11-04, 06:32   #4892
hennaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 98
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez piniata Pokaż wiadomość
... chodze tez do kosmetyczki co 2 miesiace i ona robi mi jak twierdzi naturalne prawdziwa henne.otoz 2 mies temu zrobilam sobie jak zawsze refectocil i po paru godzinach brwi zaczely mnie niemilosernie swedziec i skor wokol zrobila sie czerwona
masz najprawdopododniej uczulenie na PPD, który jest składnikiem henny do brwi, farb do włosów (im ciemniejszy kolor tym więcej ma PPD), używany jest też do farbowania tkanin na czarno- więc jeśli lubisz czarne skarpetki, to musisz teraz uważać. Refectocil jak sądzę, zawiera PPD.

Nie mam pewności czy kosmetyczka nakłada ci naturalną hennę- naturalna henna barwi na różne odcienie rudości czy czerwieni, trzeba ją trzymać na włosach czy skórze min godzinę, henna w proszku ma kolor zielony, czasem oliwkowy, papka z henny ma kolor zielonkawy, khaki lub brązowy i zapach siana. Teraz odpowiedz sobie na pytanie czy to, co nakłada ci kosmetyczna przypomina hennę naturalną?
Kolor czarny można naturalnie uzyskać stosując dwufazowa farbowanie, najpierw henna, potem indygo. indygo w proszku ma piękny, ciemnozielony nasycony kolor.

więcej o PPD
'PPD. Wróg

PPD występuje w farbach do włosów, tkaninach niewiadomego pochodzenia i zanieczyszczonej hennie, jaką robi się tatuaże nad morzem, a nawet w skórzanych akcesoriach, jak torby, płaszcze czy buty.

PPD atakuje z nienacka i nie pytajcie, gdzie ten "nienacek".

Przeczytajcie i weźcie sobie do serca.
PPD to skrót od p-fenylenodiamina.

* Należy do diaminobenzenów, a te z kolei do amin, te zaś, są pochodnymi amoniaku i dzielone na cztery grupy, w tym soli amonowych. Kto czytał o tych ostatnich, zrozumie, że niedaleko pada jabłko od jabłoni.

*Występuje praktycznie we wszystkich trwale i półtrwale barwiących farbach. Została wycofana z kosmetyków do makijażu (ale uważajcie na nieznanego pochodzenia tusze do rzęs z targu)

* Barwi na czarno. Jego siostra PTD, czyli p-toluenodiamina, która pozwala uzyskać odcienie czerwone jest równie szkodliwa.

* Istnieje też brat - IPPD, czyli N-fenylo-N-izopropylo-fenylenodiamina

* Pierwsze przypadki uczuleń na te barwniki odkryto w latach 30, gdy to po zastosowaniu do barwienia rzęs PPD, kobiety trafiały do szpitala z trwale uszkodzoną rogówką.

* Oblicza się, że na PPD jest uczulonych w samej Polsce 3,5 % osób, co oznacza, że prawie 1,5 miliona ludzi ma w wyniku kontaktu z tym alergenem wysypkę lub inne nieprzyjemne stany skórne, w tym wysiękowe, wymagające leczenia szpitalnego zastrzykami ze sterydami.

* Bywa, na szczęście bardzo rzadko, że wywołuje wstrząs anafilaktyczny, powodując zapadnięcie w śpiączkę, a nawet uszkodzenie mózgu.


PPD znajdziecie pod nazwami:
p-fenylenodiamina
paraphenylenediamine
4-fenylenodiamina
fenylenodiamina
p-diaminobenzen
4-aminoaniline
1,4-benzenodiamina
1,4-diaminobenzen '
więcej http://kokardka-mysi.blogspot.com/2012/07/ppd-wrog.html

i teraz- skoro masz uczulenie na PPD, to naprawdę nie ma żartów. sprawdzaj każde opakowanie każdego kosmetyku barwiącego. zapytaj kosmetyczkę co dokładnie zawiera specyfik, który ci nakłada. wywal refectocil do śmieci!!! - weź sobie do serca powikłania- śpiączkę czy nawet uszkodzenie mózgu- z tego co piszesz twoje reakcje się nasilają- było swędzenie, zaczerwienienie, teraz doszła opuchlizna.

chyba już lepsza ta kredka!

---------- Dopisano o 07:32 ---------- Poprzedni post napisano o 07:28 ----------

Cytat:
Napisane przez akna1102 Pokaż wiadomość
Farbuję mieszanką indygo+henna, dodaję sól ale niestety po 5-6 myciach indygo mi się całkowicie wypłukje.....zależy mi na kolorze gorzkiej czekolady. Farbowałam już wielokrotnie i za każdym razem indygo szybko znika.

Może to głupi pomysł, ale czy np po takim farbowaniu henna+indygo lub samo indygo następnego dnia zaaplikować samą hennę?? czy ta kolejna warstwa czystej henny zatrzyma indygo na dłużej?? Wiem, że ociepli kolor, ale nie zależy na na czarnych włosach
zrób na odwrót- pierwszego dnia sama henna, drugiego mieszanka z indygo. Do mieszanki możesz też dodać bhringraj- także zawiera lawson, w mniejszych ilościach niż henna, ale zauważyłam że dodatek bhringraj ładnie wiąże indygo z włosami.
hennaya jest offline Zgłoś do moderatora