Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-05-27, 09:33   #1450
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez an_a Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Zastanawiam się nad rozpoczęciem kuracji lekiem Aknenormin. Nie mam ciężkiej postaci trądziku (raczej grudkowo-zaskórnikową), ale jest on bardzo uporczywy, często pojawiają mi się pojedyncze nacieki i bolące "kule", z którymi trudno cokolwiek zrobić.
Moja pani dermatolog stwierdziła, iż kuracja musi być połączona z braniem tabletek antykoncepcyjnych - i tu mam problem, ponieważ zastanawiam się czy nie będzie to zbyt duże obciążenie dla organizmu? Rozumiem, że nie wolno zajść w ciążę itd, ale mnie ten temat nie dotyczy.Zaznaczę jeszcze, że nigdy nie współżyłam i nie mam zamiaru. (panią doktor to nie przekonało) Czy wasze kuracje również zawsze były połączone z zażywaniem tabletek anty?
Powiem Ci, że lekarka, która rozpoczynała u mnie kurację nie wspomniała mi o tym ani słowem. Kazała oczywiście podpisać oświadczenie, że nie zajdę w ciąże itp...
Po 2 mies. sama zadbałam o to, żeby te tabletki brać. Nie wiem co Ci doradzić, bo mówisz, że nie zamierzasz współżyć, ale lekarze biorą pod uwagę również takie przypadki jak gwałty itp.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora