Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-06-30, 19:21   #5
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Cytat:
Napisane przez mayla Pokaż wiadomość
Zakładam wątek dla wszystkich tych, które chciałyby mieć konkretny plan ćwiczeń od, których można schudnąć.
Od kilku miesięcy siedzę na Wizażu i czytam wątki w poszukiwaniu planu ćwiczeń dla siebie. Jestem już tym zmęczona. Wszędzie niejasne/niesprawdzone informacje na temat ćwiczeń.
W tym wątku piszcie jak i co trzeba ćwiczyć, żeby schudnąć i żeby nie wyrobić sobie mięśni - chodzi mi tylko o spalenie tłuszczu, nie rzeźbę .
Czytałam już w wielu innych wątkach, że interwały [?] i aeroby tylko rzecz w tym, że ja nie wiem co ile i w jakim natężeniu to robić? Wraz z ćwiczeniami siłowymi czy bez?
Dodam tylko, że jestem nastolatką, nie mam grama nadwagi, ale jestem w górnej granicy . Chcę kręcić hula-hop [dobry pomysł?], jeździć na rowerze i pływać [pływanie dopiero od połowy sierpnia].
Byłabym bardzo wdzięczna za rady, np. jak ułożyć plan ćwiczeń.
I błagam, nie zlinczujcie mnie za kolejny wątek na temat ćwiczeń .
Mayla, Anniaa ma rację ale ja nie bardzo rozumiem, po co zadawać pytania, na które odpowiedź tu jest. Przecież wystarczyło przeczytać jeden wątek o interwałach, żeby się dowiedzieć, ile czasu w jakich cyklach je ćwczyć. Podobnie w przypadku interwałów i siłowych - są nawet wątki z konkretnymi planami treningowymi, gdzie pisałyśmy, jakie ćwiczenia w ramach treningu polecamy na co.
Co to znaczy "niejasne i niesprawdzone informacje"? Poczytaj posty moderatorów w wątkach o treningu siłowym i interwałowym, wszystko jest precyzyjnie i zresztą nie raz opisane, a my z zasady nie polecamy tu rzeczy niesprawdzonych.
No i musisz pamiętać, że nie chudnie się od ćwiczeń, tylko od bilansu kalorycznego (ujemnego). Jeśli nie ułożysz prawidłowego jadłospisu, to treningi niewiele dadzą.
Nie chodzi o linczowanie Cię za kolejny wątek o ćwiczeniach, bo skoro to forum "Fitness" to głównie o ćwiczeniach tu piszemy, tylko pytasz np. czy do aerobów dodawać trening siłowy, chociaż my już conajmniej kilkaset razy napisałyśmy, że najbardziej skuteczny dla szybkiego i trwałego odchudzania jest właśnie tr. siłowy. Jaki to ma sens? Coś zmieni, jak napiszemy to samo po raz kolejny?
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując