Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-03-17, 08:53   #457
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez MartaJurczyk Pokaż wiadomość
Chciałam Was zapytać jak wyglądały Wasze wyniki krwi po tygodniu- dwóch? Pytam, bo po 10 dniach czyli w piątek mam zrobić właśnie badania- enzymy wątrobowe, lipidogram i morfologię. Mam niedużą dawkę- 30-tkę, ale chciałam zapytać czy znacznie Wam izotretynoina pozmieniała cyferki....?

I jeszcze- bolała którąś z Was wątroba....? Bo mnie nigdy nie, ale dzisiaj był taki moment, że musiałam sobie usiąść z bólu. Pytam Was- bo może sobie po prostu wkręcam, że to od tego.

nie bolała mnie nigdy wątroba

wyniki 2tyg przed Tretinexem:

morfologia, (+rozmaz) - wszystko w normach
cholesterol całkowity - 181,8
HDL - 66,1
LDL 105,4

trójglicerydy 51,8

próby wątrobowe miałam badane pół roku wczesniej, derma nie kazała powtarzać, wynik był prawidłowy

Obecne wyniki po 1,5 miesiąca
morfologia (+rozmaz) - wszystko w normach
cholesterol całkowity - 182,6
HDL - 56,5
LDL - 113,9

trójglicerydy - 61,1

ASPAT - 31
ALAT - 32
(tym razem nie miałam całych "prób wartrobowych" tylko te dwa parametry, w porównaniu z tymi sprzed pół roku lepszy wynik)

jak widać po 1,5 miesiąca spadł mi zły cholersterol, a przybyło mi dobrego

plus mialam jeszcze robione inne badania : bilirubine, glukoze, OB, amylaze i lipaze - wyniki wzorowe

w morfologii można miec różne nadwyżki/niedobory (nieznaczne), one najczęściej informują, że sie jest przeziębionym, ma sie stan zapalby w organizmie, jest się osłabionym (niewyspanym), zestresowanym, albo, że akurat naprodukował sobie organizm nowych, świeżych, młodych krwinek, takie skoki/niedobory są normalne

mam nadzieję, że to Cie uspokoi
bo serio nie ma się co stresowac na zapas

trzeba dbać o siebie, wysypiac się, zdrowo się odzywiać, myślec pozytywnie, sprawiać sobie przyjemności i duzo sie usmiechać

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2010-03-17 o 09:01
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora