Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - OCM - Metoda czyszczenia olejem
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-05-17, 12:23   #2425
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez czuprynka Pokaż wiadomość
Przede wszystkim musisz zrozumieć jedną rzecz. Kwasy (a przynajmniej znacząca większość z nich) są fotouczulające, a to z kolei oznacza, że nałożenie ich na skórę spowoduje mikro łuszczenie się naskórka (lub jeśli nałożysz je w dużym stężeniu- naprawdę potężne łuszczenie) i odsłanianie nowych warstw skóry, która jest świeża, cienka i baaardzo podatna na promienie UV- dlatego kwasy raczej zaleca się stosować na noc, w okresach małego nasłonecznienia (zima, jesień), a na dzień nakładać na buzię wysoki filtr zabezpieczajacy przed ingerencją promieniowania w młode warstwy naskórka i skóry właściwej. Więc Twoja teoria z tym, że zaraz zmyjesz olejek z buzi i nie będzie miało co działać na niej jest błędna.

Po drugie stosowanie serum z vit. C (czyli notabene również z kwasem) też wymaga filtrowania się.

Po trzecie wybielenie po 3 dniach mogło nastąpić, ale chyba tylko dzięki mocy autosugestii- to po prostu za krótki okres czasu żeby cokolwiek zaczęło dziać się ze skórą. W przypadku małych stężeń trzeba nastawić się na długą walkę i mieć cierpliwość. Ja stosuję kwasy z wysokim bo 30% stężeniem od jakiegoś miesiąca (a przedtem pół roku stosowałam tonik aspirynowy) i nadal nie widzę większych zmian w zakresie blednięcia starych przebarwień ponieważ wiem, że na to trzeba dużo czasu.

Po czwarte stosowanie serum z vit. C i nakładanie na to kremu z naturalnymi wyciągami roślinnymi destabilizuje ją i powoduje, że przestaje ona działać. Również łączenie vit. C z kwasami nie ma najmniejszego sensu z uwagi na powyższe. Dlatego jeśli już to serum z vit. C nakładałabym rano- czekała aż się całkowicie wchłonie i na to dopiero filtr i reszta makijażu

Mam nadzieję że choć troch rozwiałam Twoje wątpliwości Radzę również pogrzebać trochę na biochemicznych wątkach bo to naprawdę kopalnia wiedzy na temat wyższej szkoły jazdy jeśli chodzi o samorobioną pielęgnację

I jeszcze jedna prośba do Wszystkich Dziewczyn- zanim zadacie pytanie spróbujcie poczytać uprzednio wątek, bo ostatnio straszny bałagan się tu robi- każda wchodzi na OCM i pyta czy może zrobić taką a taką mieszankę tylko bez oleju rycynowego, a przecież OCM właśnie na nim bazuje
Poza tym po typową wiedzę biochemiczną lepiej jest sięgnąć do wątków o tym, gdzie wypowiadają się doświadczone osoby, bo samodzielne eksperymentowanie (zwłaszcza z kwasami i do tego w porze letniej) może przynieść więcej szkód niż pożytku
Dziękuję za odpowiedź a teraz się do niej ustosunkuję. Codziennie stosuję filtr svr 50+ - więc ochrona jest, poza tym stosuję jeszcze dlatego, aby broń boże się nie opalić choć teraz zastanawiam się nad przejściem na spf 30+ (30 chroni przed 96% UVB a 50 chroni przed 98% UVB, więc różnica niewielka, a krem spf 30 jest dużo lżejszy i mniej obciążający dla cery niż 50+). Co do tego zmywania i że nie będzie miało co działać na skórze "Olejek myjący pomarańczowy nie zwiększa wrażliwości skóry na promienie słoneczne, gdyż jest spłukiwany ze skóry oraz zawiera małą dawkę olejku pomarańczowego pozyskiwanego metodą tłoczenia na zimno, który to typ wg. "Encyklopedii olejków eterycznych" Julii Lawless nie działa fotouczulająco." Olejek pomarańczowy niby nie jest fotouczulający, ale ponownie za stroną BU "Niektóre źródła podają, że wszystkie odmiany olejku pomarańczowego mogą działać fototoksycznie i zalecają 12h odstęp pomiędzy zastosowaniem olejku pomarańczowego na skórę, a kontaktem ze słońcem." Dlatego pytam się jak z olejkiem cytrynowym i stąd moja hipoteza.
Serum z wit. C - na wątku o wspomnianym serum wielokrotnie podkreślały dziewczyny, że serum to nie wymaga filtrowania. Odsyłam do wątku: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=17827 więc w tej kwestii się mylisz.
Co do wybielenia skóry - moim problemem nie są przebarwienia, a to, że ogólnie chciałabym mieć o ten ton, dwa tony jaśniejszą karnację. Oprócz olejku cytrynowego, stosuję OCM z olejem z róży - właściwości rozjaśniające (już prawie miesiąc), krople Cebion - przez tydzień, peeling - szmatka OCM, olejek cytrynowy dodawałam do mieszanki OCM oraz do kremu, którym smarowałam się, gdy nie używałam akurat cebionu (chyba nieco mnie zapycha, dlatego czekam na przesyłkę, aby móc zrobić serum z wit. C na bazie wodnej). Więc to nie były stricte 3 dni, a już jakiś czas to trwa.
Co do kładzenia kremu na twarz posmarowaną wit. C - to pisząc za dziewczynami z wątku o wspomnianym już przeze mnie serum B. Kwiatkowskiej - nie wolno kłaść kremu na twarz wilgotną od wit. C, ale gdy witaminka wchłonie się/wyschnie na twarzy to nie ma żadnych obaw co do kładzenia kremu z jakimi tylko się chce wyciągami roślinnymi.
Co do mieszania kremu do twarzy z olejkiem cytrynowym - wiem, że olejki można dodawać do kremów, wzbogacać nimi kremy - taką radę znajdzie się przy każdym olejku. Nie wiem tylko jak z tym dermosanem A+E Bo z innymi kremami to nie widzę problemu. Chyba, że o czymś nie wiem, to proszę o wyjaśnienia
I wbrew pozorom czytam wątki a nie tylko wyjeżdżam z pytaniami, które milion razy były poruszane na poprzednich stronach.
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując