Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - plastyka brzucha refundowana przez NFZ?
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-26, 11:00   #8
annna252
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 18
Dot.: plastyka brzucha refundowana przez NFZ?

Cytat:
Napisane przez ;19961007
W przypadku brzucha po ciąży nie koniecznie problem musi polegać wyłącznie na obwisłości powłok. Zdarza się, że poza obwisłością, która może u niektórych osób być jedyną udręką, również występuje przepuklina, rozstęp mięśni brzucha lub inne stany patologiczne, które mogą wymagać leczenia operacyjnego ze wskazań zdrowotnych. Może tą operację wykonać chirurg plastyk, który zaopatrzy przepuklinę lub problem mięśni modyfikując technikę operacyjną tak aby jednocześnie wykonać typową plastykę brzucha. NFZ refunduje operacje wykonywane ze wskazań medycznych, tzn. ratujące życie lub zdrowie pacjenta. Najczęściej jednak operacje korygujące brzuch i piersi wykonywane są ze wskazań estetycznych i odbywają się w ramach praktyki prywatnej, czyli są w pełni odpłatne.
xxx chirurg plastyk
Panie doktorze, czy to znaczy, że jeśli ja ma,m duy rozsęp kresy białej (ok 5 cm), to mam szansę na refundację tej operacji, a jeśli lekarz chirurg będzie przychylny to zrobi przy okazji plastykę?
Proszę o odpowiedź.
Jeszcze jedno mam pytanie.
Jestem w ciąży w którą zaszłam w 2 miesiące po cesarskim cięciu w ciąży bliżniaczej, po której to powstała ta przepuklina. Czy wskazane jest teraz dlamnie kolejne cesarskie cięcie? I ile czasu po porodzie i ewentualnym cięciu można operować przepuklinę?

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2019-04-20 o 23:42
annna252 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując