Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-11-11, 15:20   #3313
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mugler Pokaż wiadomość
dziewczyny, mam nadzieję, że mi pomożecie bo zbliża się zima i już wiem, że jak zwykle będzie dramat. mam tłustą cerę (ale bez pryszczy) która jest przesuszona i ze skłonnością do podrażnień. w efekcie czego w tym momencie mam zaczerwienioną, suchą i drapiącą skórę z gulkami (?) w okolicach przy samym nosie az do policzków. poszłam z tym problemem do dermatolog bo niestety każda moja przygoda z kremami nieaptecznymi kończyła się zatkanymi porami, drapiącą skórą twarzy i zaczerwienieniami plus przesuszenie. dorwałam w między czasie próbki kremu z la roche posay hydranea które koiły mi skórę idealnie, jednak moja dermatolog stwierdziła, że mam się przesiąść na la roche posay effaclar k plus do tego cetaphil do mycia twarzy na wacik, tonik może być jakiś zwykły i dostałam jakąś maść robioną na zamówienie w aptece do smarowania na noc. pomogło, ale na krótko.
nie wiem już co robić, coraz mniej chętnie patrzę w lustro.
na co mam stawiać? nawodnienie skóry? matowienie?
jakie kremy?
dadatkowo chciałabym zacząć już stosować coś przeciwzmarszczkowego (mam 22 lata) albo chociaż coś z filtrami bo do tej pory było to dla mnie abstrakcyjne. istnieje jakiś złoty środek po którym nie będę się świeciła, nie podrażni mi buzi i ma filtry ochronne?
a może problem leży w mojej kolorówce? revlon colorstay do cery tłustej albo fakcie, że używam maseczki z tołpy do tłustej cery i peelingu z eris gruboziarnistego?
już sama nie wiem, obchodze się z tą moją buzią jak z jajkiem, ale bez efektu.
będę wdzięczna za pomoc.
Nie ma jednego, złotego środka, która, nawilża, mature i ma filtry.
Nie wiem jaką masz cere, bo z tego co piszesz to jednocześnie tłustą, suchą i wrażliwą tylko Ci naczynek brakuje Nie martw się, mam podobnie.
Według mnie do oczyszczania uzywaj najlepiej coś lekkiego, ale dobrze oczyszczającego np. Cetaphil, Babydream lub płyn micelarny np. Bioderma Sesibo.
Jako tonik też coś lekkiego, nie wysuszającego, bez alkocholu, najlepiej jakiś hydrolat, lub tonik domowej roboty np. ziołowy, albo ze sklepu: AA do skóry wrażliwej, Garnier cera wrażliwa lub coś z serii Fitomed.
Jako krem na dzień, skoro chcesz zacząć używać filtru (świetny wybór ) kup sobie filtr. Ja polecam od siebie 2: Anthelios AC spf 30 do skóry tłustej La Roche Posay i Hyseac, Uriage do tłustej spf 50. Oba lekkie i nie zapychają mnie. Żeby zmatowić filtr, wg najlepsze jest Dry-flo z mazideł, jest to modyfikowana skrobia kukurydziana, która nie zapycha w przeciwieństwie do mąki.
Jako krem na noc najlepiej używać coś lekkiego, ew. tłustego, lub antybakteryjnego w zależności od potrzeby, np. najbardziej znany- Humektan, czy jakieś kremy Avene, Tołpa, La roche posay.
Maseczke Tołpy jak najbardziej możesz stosować, wg mnie jest ok, ale sama jej nie stosowałam, może pomóc cerze tłustej i peeling Erisa również.
Jeśli masz wysuszoną skóre polecam kupić na mazidłach mocznik, nic lepiej nie nawilża! Wystarczy dodawać do kremu na noc
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora