Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wszystko o farbowaniu henną - część II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-05-29, 16:39   #4875
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - część II

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy można dodać czegoś do henny żeby tak nie capiła? Jeśli tak to czego? Olejki eteryczne ? Próbował ktoś?
Goździki i cynamon.
Cytat:
I jeszcze jedno. Czy jest ryzyko że ciemny brąz khadi wyjdzie czarny? Robiony na włosach w kolorze ciemny brąz. Robiłam parę razy orzechowy i on wychodzi bardzo ciemny, ale ja bym chciała efekt gorzkiej czekolady
Jest szansa, że wyjdzie czarny. Właściwie to wychodzi ciemniejszy od czerni, ale jest jeszcze szansa, że zniknie równie szybko jak się pojawił.
Cytat:
Napisane przez fluxus9
Chciałabym uzyskać miedziano-marchewkowy odcień, a moje włosy mają kolor ciemnego, mysiego blondu. Kupiłam naturalną hennę, ale boję się, że uzyskam kolor czerwony, a nie jasno-miedziany, więc mam taki plan:

-wymieszam hennę z sokiem z 1 cytryny i z naparem z rumianku
-dodam łyżkę kurkumy
-odstawię na 20 godzin
-przed nałożeniem chciałabym do mieszanki dodać łyżkę oleju lub jakiejś odżywki, żeby włosy sie za bardzo nie wysuszyły

Co sądzicie o tej metodzie? Uda się dzięki niej uzyskać świetlisty miedziany zamiast czerwonego?
Po co aż 20 godzin?
Jeśli chodzi o dodatki, to gdy chcesz uzyskać marchewkowy odcień, a nie masz teraz jasnego blondu, to musisz dodać coś żółtego. Sama henna jest bardziej czerwona niż ruda. Żółty barwnik ma cassia i sprawdzi się lepiej niż kurkuma.
Kukrumę też oczywiście możesz dodać, nie zaszkodzi.
Efekt czerwieni minimalizuje też rozcieńczenie papki odżywką.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora