Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-06-21, 18:20   #3115
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Z silnie regenerujących polecam krem z awokado martiny gebhardt. Świetny jest też z madary. Na dzień używam serum pod oczy sukin i żel organic people - oba świetne.

Ja po ostatnich zakupach napalam się na ecolab strasznie ale bardziej na produkty do ciała - wzięłam koleżance ich masło anti-aging do ciała i pachnie obłędnie! Szybko się wchłania, fajnie wygładza, na lato w sam raz. Nie wiem czy sama się nie skuszę
Mam jeszcze ochotę na ich olejek pod prysznic (chociaż jeden detergent mnie trochę stopuje....), lotion do ciała albo jakieś masło własnie i maskę do włosów.

A właśnie!!!!
Moje ostatnie zakupy z lawendowej szafy.
Świetne zakupy
Martina Gebhardt, to zawsze dobry pomysł.

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Monika, masz rację - przepraszam .
Ecocert wciągnął phenoxyetanol na listę składników zakazanych w 2012. W zeszłym roku zdarzały mi się kosmetyki z ecocertem i phenoxyetanolem - widocznie musiały być produkowane przed jego wciągnięciem na listę składników wykluczonych. Teraz w żadnym nie znalazłam.
Jakiś czas temu używałam kremów z tym składnikiem, ale chyba mi nie szkodził? a on jest jakiś rakotwórczy ?

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Kochana jest tyle tych certyfikatow , czlek sie gubi jesli na to patrzy, dlatego ja juz nie patrze , czytam sklad a certyfikat moze mi kolo wiadomo czego latac hihihi.
Tym bardziej ze niektore certyfikaty wlasnie nie sa takie restrykcyjne. Natrue np nie jest. Nie zeby byl jakis zly, ale widac po markach ktore na niego przeszly np alverde i alterra ze sklady sie zmienily i niekoniecznie na dobre. Widac ze zaczeli uzywac wiecej tanich olejii i wiecej gliceryny czy alkoholu, wiele uzytkowniczek, juz nie moze uzywach ich produktow. Z kazda zmiana skladu leci on na psy, a cena idzie w gore :-(
Mi nie podeszła ani Alverde ani Alterra, tzn, coś z przymusu finansowego mogłabym poużywać, ale raczej nie do buzi i na krótką metę. Mam wrażenie, że te linie kosmetyków są takie naciągane pod Eko. Już bym wolała samo masło shea czy olej jojoba stosować, bo przynajmniej coś działa, a nie szkodzi.

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

NaTrue z jedną gwiazdką to faktycznie często pomyłka....
Kiedyś narzekałam, bo ciężko było znaleźć kosmetyki naturalne. Teraz z kolei porobiło się tyle firm pseudonaturalnych, że znalezienie czegoś fajnego jest jeszcze trudniejsze. Babie nie dogodzisz
Firmy idą za głosem ludu ...
__________________
blog

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2015-06-21 o 19:01
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora