Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-05-25, 08:37   #4034
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
hej mam nadzieje , że dobrze trafiłam. Od kulku dni węszę w internecie i szukam czegos dla siebie.
Wstyd się przyznać ale dopiero ok 30 zaczęłam się zastanawiać jaką ja tak naprawdę mam cerę. Czytałam , wykonywałam testy ( które tak naprawdę niewiele mi pomogły). Do tej porys tosowałam Ziaję i nivea..tak jak kiedys zczełam - zostało do dziś. Chiciałabym cos zmienić. Jestem gotowa zainwestować w krem zanim zaczna pojawiać się zmarszczki ;(
na "moje oko" ( bo w sumie nie okresliłam jeszcze tego do konca) mam cerę suchą i wrazliwą:
ściągnięta po zastosowaniu wody micelarnej
po umyciu żelem - ściągnieta i czerwona
mleczko do demakijażu - nie odmywa mi majkijażu , więc przestałam je stodowac
krem na noc musi byc koniecznie półtłusty
mam tez widoczne naczynka na nosie , który po demakijazu jest normalnie czerwony

Z drugiej strony late świecę się jak latarnia a dodatkowo przez cały rok pojawiaja sie u mnie wypryski - czy skóra sucha może tak się zanieczyszczać?

Nie liczę na gotową receptę co i jak. Chciałabym abyście mnie nakierowały w którym miejscu mam węszyć w poszukiwaniu nowej pielęgnacji

na początek chcę kupić sobie krem nawilżający. Wybór padł na LRP Hydreane Riche, nawilżający krem do skóry wrażliwej. Mam jednak pewne obawy, ponieważ wszelkie kremy nawilżające były dla mnie "niewystarczające" ...ale skoró skóra wskazuje na suchość hmm

przepraszam za tę chaotyczną wiadomość. Długo nosiłam się z zamiarem napisania do was a jak przyszło co do czego, to wszytsko jakos chaotycznie wyszło.

z góry dziękuję za wszelkie rady
Generalnie przyjmuje się obecnie, że sucha cera się nie przetluszcza i nie ma trądziku. Jeśli Twoja się przetłuszcza i świeci, to może jest źle pielęgnowaną cera normalną lub mieszaną. Być może przesuszasz ją na etapie mycIa. Tak jak pisze Korah, podejście, że jeden produkt powinien zrobić całą robotę jest złe. Niezależnie od rodzaju cery można próbować różnego rodzaju produktów: mleczek, miceli, olejków, żeli, chusteczek z mikrofibry. Tylko nie każdy taki produkt będzie się nadawał do każdej cery. Mnie na przykład szkodzą żele, ale zastanawiam się nad azjatyckimi piankami.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora