Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Żołnierz zawodowy - pytanie
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-02-20, 09:31   #5
lloretdemar
Raczkowanie
 
Avatar lloretdemar
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 45
Dot.: Żołnierz zawodowy - pytanie

Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
Nie dodatek kontraktowy a żołnierz kontraktowy Kontrakt dostajesz na określony czas.

No tak jak napisałam, w pierwszej kolejności dostaje się lokal/pokój w internacie wojskowym, kasę za dojazdy a na końcu kasę. Mój tż jak jeszcze nie był mężem mógł zapomnieć o kasie, dostał miejsce w internacie za które płacił co miesiąc i tak było ze wszystkimi kawalerami. Nie dostaje się kasy również jak ma się własne mieszkanie, tzn własnościowe. Jak masz przyznaną kasę a wojsko znajdzie ci mieszkanie w swoich zasobach a ty odmówisz bo cię nie stać na płacenie za mieszkanie 800zł z rachunkami to zabierają ci i tą kasę którą dostajesz.

Poczytaj sobie w tym linku co podesłałam.
Tż już zdawał egzaminy czy dopiero zamierza się orientować w temacie zaciągnięcia?
Mój TŻ jest teraz w szkole przygotowawczej w korpusie szeregowych. Aktualnie jest w jednostce w mieście, gdzie ja studiuję, biorę pod uwagę taką możliwośc, że znajdzie tutaj pracę, albo będzie się dalej szkolił, więc będzie musiał tutaj wynając mieszkanie. Wiadomo więc, że wtedy razem chcielibyśmy to mieszkanie wynajmowac, bo ja obecnie i tak wynajmuję ze względu na studia Miałam taką nadzieję, że może wojsko mu dofinansuje chociaż jakąś częśc tego wynajmu. Ale widzę, że będzie ciężko...

Czy Twój mąż też zaczynał od szkoły przygotowawczej jako szeregowy, czy od razu szedł na studia? Też mnie to interesuje w jaki sposób później mój TŻ będzie podwyższał stopnie...
lloretdemar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując