Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Umowa z datą wsteczną?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-04-27, 10:30   #3
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Umowa z datą wsteczną?

Nie wiem, jak księgowa wystawi Ci umowę w maju z data styczniową. Co w takim razie ze składkami? Przeciez gdybyś faktycznie dostała umowę w styczniu, to powinni Ci już dawno odprowadzać składki.

Obawiam się, że dostaniesz jakąś nędzną umowę bez składek na ubezpieczenie zdrowotne. Miała raz taka sytuację, po paru miesiącac od odejścia z pracy kazano mi podpisac umowe za ostatni miesięc - jak zobaczyłam, że to umowa bezskładkowa, powiedziałam, że nie podpiszę. Księgowa na mnie z gębą "a przeciez pieniądze to Pani wzięła"! Tak, wziłęam, jeszcze by tego brakowalo, żebym zrezygnowala z kasy za pracę, ale umowy nie zamierzłama podpisać - nie takiej i nie po takim czasie.

Jeśli nie wiążęsz przyszlości z tą pracą, to radziłabym wręczyć szefowej oficjalne pismo, żę domagasz się umowy, w przeciwnym razie zglaszasz sprawę do Państwowej Inspekcji Pracy. Domagaj się też przekoazania Ci natyhmiast okreslonej kwoty za wizyty u lekarza (sprawdź ile kosztuja wizyty) w związku z tym, że przy braku umowy nie były oplacane Twoje ubezpieczenia zdrowotne.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując