Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Umowa z datą wsteczną?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-04-28, 17:38   #23
piagata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4
Dot.: Umowa z datą wsteczną?

Witam
Przeczytałam wszystkie opinie co powinno się zrobić w takiej sytuacji.
Ale prawda jest taka jeśli kolejny pracodawca dowie się ze pracownik który stara się o prace w jego firmie we wcześniejszej swojej karierze zawodowej donosił do PIP to jest na mecie skreślony.
KAŻDY pracodawca takiego pracownika się najbardziej obawia i z mety jest on narażony na porażkę a w przyszłości zamiast się tym szczycić ze taka sprawę zgłosił do PIP będzie to ukrywał w obawie ze nie dostanie pracy.
Pracowałam w dużej firmie i wiem to z doświadczenia.
Była tam dziewczyna która Szukała w kodeksie pracy argumentów na swojego szefa. Sprawa zakończyła się w sądzie pracy. Pracodawca wygrał a ona musiała zmienić miejsce zamieszkania bo on z pewnych źródeł dowiadywał się gdzie ona stara się o prace i przeprowadzał rozmowy z jej nowym pracodawca w odpowiedni sposób ze ona nie otrzymywała posady.
Więc radziłabym się głęboko zastanowić nad chęcią donoszenia bo samemu można stracić więcej.
Prace na czarno można umieszczać w CV ale radziłabym aby nie podawać miejsca gdzie się pracowało tylko pisać ze był to staż lub praktyki i w celach lojalności nie podajesz nazwy firmy.
piagata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując