Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Brąz ZIMNY czy POPIELATY. część II - wątek zbiorczy.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-08-30, 16:21   #1977
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY....czescII -wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez kerry77 Pokaż wiadomość
Witajcie, zaczynam czytac Wasz wątek chociaż pewnie nie zacznę od początku, ja chciałabym wrócić do mojego mysiego koloru i potem ewentualnie farbować na zimne odcienie. Narazie mam 10 cm odrost, na końcu ciemny blond (schodził z rudego). Nie chcę na razie farbować by wzmocnić włsy ale powrót do naturalnego koloru to naprawde wyzwanie. Od9 lat farbowałam tylko na czerwienie i rudości i mam juz dosyć. Patrzę na moje zdjęcia sprzed farbowania i naprawdę tamte kolory bardzo mi się podobają.
A tu ciekawostka. Może zadzwonimy do pani Agnieszki aby podała namiary na swojego fryzjera ;-) http://www.zeberka.pl/art.php?id=14840
Fotki aktualnych włosówwklej obowiązkowo i napisz jaki masz refleks na tych wypłukujących się, trzeba będzie neutralizować niechciany refleks.


---------- Dopisano o 17:21 ---------- Poprzedni post napisano o 17:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Kajtuś Pokaż wiadomość
Witam wszystkich
Mimo, iż konto na wizazu mam już dość długo to na forum odzywam się chyba pierwszy raz Wątek odnalazłam szukając jak większość w nim obecnych sposobu na jasny popielaty brąz. Przeczytałam cały wątek - i chciałam poprosić o pomoc w upewnieniu się we własnych wnioskach.
Moje włosy to był kiedys poziom ok 5 - ciemny brąz. Lata farbowania i już spora (genetycznie uwarunkowane) siwizna. Ostatnie miesiące to rozjaśnianie i rudzielce - tzn majirel 7.44. Ten rudy to był taki kaprys wbrew naturze bo ja jednak jestem zimą z niebieskimi oczami i jasną skórą - i ten rudy - postarzał i rozmywał mi twarz. Eksperyment się nie udał ;( więc teraz chcę wrócić do zimnych odcieni. Po przeczytaniu wątku zaczęłam delikatnie od majirel 7.1. Odcień zmieniony acz do popielu mu jeszcze bardzo daleko, został rudawy odcień i połysk. Ale zamierzam walczyć dalej. I teraz właściwe pytanko: czy jednak nie powinnam przy dużej ilości siwych i biorąc pod uwage wczesniejsze rozjasnienie włosów (do poziomu 7 - nie były bardziej rozjaśniane) - zrobić prepigmentację 7 naturą i potem dopiero ponownie farba 7.1 ?
Zdecydowałam sie równiez na uzycie mixtonu niebieskiego (myśle że tym razem spróbuje farb londy profesjonalnych) - czy mixton lepiej jednak dodać do 7.0 do prepigmentacji czy do właściwej farby?
2 cm na 30 ml farby nie będzie za dużo/za mało?
Rozpisałam się ale mam nadzieję na pomoc fachowców )

a własnie - doraźnie już używam płukanki srebrnej - też troszkę wychładza
też możesz sobie poczytać tego pdf-a poniżej w poście 1923 to Ci się wszystko wyjaśni.
Siwki w zależności od % siwizny miesza się z natura , czyli np 2cz natury n apoziomie 7 (7N 7.0)i 1 cz docelowego, dajmy tego 7.1 ale trzeba też pamiętać, ze siwki robi się na 6% a ona rozjaśnia naturalny odrost, Jeśli Twoje naturalne są na poziomie 5 jak napisałaś, to na 6% możesz zrobić, bo ona rozjasnia o 1-2 tonów, czy poziomów, już ne wiem, bo się zaplątałąm , a Majirel się na rudo wypłukuje tka jak napisałaś, londą robiła caate i była bardzo zadowolona, tyle, że przyciemniała jej bardzo włosy. Foteczki też tutaj daj, bo na oko to ciężko i jakie masz refleksy i na jakim poziomie naturę

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-10-09 o 18:42
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując