Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Książka kucharska Mamuś listopadowo-grudniowych 2009 :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-11-27, 12:23   #31
2befree
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 251
Dot.: Książka kucharska Mamuś listopadowo-grudniowych 2009 :)

Ciasto marchewkowe

4 jajka, 1,5 szklanki cukru, 0,5 szkl oleju, 3 szkl mąki, 4 duże marchewki, 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia, 1 łyżeczka sody, szczypta soli, 1 cukier waniliowy, 1 przyprawa do pierników, 1 tabliczka białej czekolady.

Marchew ścieramy na dużych oczkach.
Żółtka ucieramy z cukrem, dolewając olej. Dodajemy cukier waniliowy i przyprawę do piernika (ja często sypię jeszcze trochę gorzkiego kakao i cynamonu, żeby ciasto było ciemniejsze). Ucierając dodajemy na przemian mąkę i startą marchewkę. Ostatnią szklankę mąki mieszamy z proszkiem do pieczenia i sodą. Na koniec ubijamy białka ze szczyptą soli, wlewamy do ciasta i delikatnie mieszamy (do połączenia składników).
Foremkę 20x30cm wykładamy papierem do pieczenia. Wlewamy ciasto i pieczemy ok. 50 min. Próbowałam opcję bez papieru (masło i bułka tarta), ale ciasto było zbyt suche.
Gdy ciasto się upiecze i przestygnie potrzebna będzie polewa: tabliczkę czekolady rozpuszczamy w kąpieli wodnej i polewamy nią ciasto. Żeby szybciej zastygła możemy wstawić ciasto do lodówki (ja tak robię, bo jestem niecierpliwa )

Do ciasta możemy dodać pokruszone orzechy włoskie. Można też dać więcej marchwi - wtedy będzie bardziej wilgotne. Ważne, żeby nie pominąć polewy - to ona nadaje charakter ciasta Ja często daję 1,5 tabliczki, żeby było jej duuuużo

Gorąco polecam to ciacho. Jest naprawdę pyszne i łatwe do zrobienia.

SMACZNEGO!!!
2befree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując