Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Książka kucharska Mamuś listopadowo-grudniowych 2009 :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-01-23, 16:35   #35
brombusia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4 157
Dot.: Książka kucharska Mamuś listopadowo-grudniowych 2009 :)

Bardzo łatwe muffinki
Przepis na życzenie Flower i Kachulki

Przepis znaleziony tu, na Wizażu w wątku o muffinkach, lekko zmodyfikowany, sprawdzony, bo robię je już kilka lat i zawsze się udają

Na 12 muffinek potrzebujemy:

- 1 i 1/2 szklanki mąki
- 1 i 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
- 6 łyżek cukru pudru
- 3/4 szklanki maślanki
- 2 jajka
- 1/2 kostki masła
- cukier waniliowy

Przygotowanie:
Piekarnik nagrzać do temperatury 160 - 180 stopni( zależy od piekarnika i czy włączamy termoobieg). Formę do muffinków można posmarować stopionym masłem ale najlepiej kupić takie papierowe "sukienki" i je powkładać do "dołków". Do dużej miski wsypać suche składniki, czyli mąkę, proszek do pieczenia, cukier puder, troszkę cukru waniliowego oraz szczyptę soli. W drugim naczyniu wymieszać maślankę z jajkami. Wlać do miski z suchymi składnikami. Dodać stopione masło. Szybko wymieszać, aby połączyć składniki, ale ciasto musi pozostać grudkowate. Ciasto łyżką przekładać do "dołków".



To jest podstawowe ciasto, możemy wedle pomysłu dodawać różne rzeczy,ja robię często tak, że połowę ciasta wkładam na blaszkę, potem wkładam owoc ( np. truskaweczka, malinka) albo dżem i na to daję resztę ciasta, wtedy babeczka jest z nadzieniem. Albo dodaję kakao, 2 jabłka starte na grubej tarce i troszkę przyprawy korzennej. Wczoraj wsadziłam do środka troszkę masy krówkowej ( do kupienia w puszce) i też były pyszne.
W piekarniku powinny być jakieś 25 minut, aż wyrosną i patyczek wsadzony do środka będzie suchy .
Najsmaczniejsze są świeże, w dzień kiedy zostaną upieczone.
__________________

brombusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując