Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-06-25, 15:31   #4342
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez NaturalnaWodaMineralna Pokaż wiadomość
Chimay, czy lekarz przedstawił Ci może jakaś alternatywę dla tabletek antykoncepcyjnych gdybyś w przyszłości nie mogła lub nie chciała ich stosować? Pytam bo u mnie też stwierdzono kiedyś hiperandrogenizm, cera znów zaczęła mi wariować i myślałam żeby wybrać się do endo ale ja mam dość skutków ubocznych spowodowanych przez tabletki i zastanawiam się czy jest w ogóle szansa że znajdę takiego lekarza który nie będzie chciał koniecznie leczyć mnie tabletkami anty.
Nie przedstawił, zamierzam o to dopytać na najbliższej wizycie, bo przeraża mnie wizja brania anty cały czas, bardziej niż doraźnie sterydów. Co najlepsze w ulotce tych drugich piszą, że łączenie z anty jest niewskazane.

Są preparaty, które działają tylko antyandrogenowo (wspomniany Androcur, Flutamid, Cyproteron), ale z tego co czytałam, wymagają one równoczesnego stosowania antykoncepcji, bo tego wymagają wszystkie leki ingerujące w gospodarkę hormonów płciowych.

Cytat:
Napisane przez Affectionka Pokaż wiadomość
Wiem że to nie pytanie do mnie, ale jak zostałam zdiagnozowana to lekarz dał mi do wyboru antykoncepcje albo jakieś tabletki nie będące antykoncepcją tylko że one powodowały obniżenie ciśnienia i się na nie nie zdecydowałam.
Pewnie metformina, lek stosowany też w cukrzycy typu 2.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora