Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - książki o kosmosie/wszechświecie itp
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-10-11, 07:51   #15
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: książki o kosmosie/wszechświecie itp

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
to co w zasięgu naszej ziemii jest trochę poznane i np to mnie interesuje, oczywiście nie tylko. Chociaz przypuszczenia też są ciekawe ale nie chce mi się czytac o przypuszczeniach arostotelesa, wolę swoje
Jeżeli chodzi o to "co w zasięgu" Ziemi, to może lepiej wybrać jakieś książki o Układzie Słonecznym? Zasięg tematów jest tak szeroki (wielki?) jak sam Wszechświat. Siłą rzeczy wybiera się kwestie najciekawsze, choć wg mnie wszystkie związane ze Wszechświatem są ciekawe
I proszę mi tu nie deprecjonować Arystotelesa! ...
Gdyby nie on....oj, szczerze powiedziawszy nie wiem czy cokolwiek byłoby w nauce takie, jak dziś Zresztą to naturalne, że to, co wiemy dziś, choć dysponujemy bardzo zaawansowaną technologią, opiera się w dużej mierze na dokonaniach poprzedników. Ciężko byłoby się do tego nie odwoływać.
Hawking opisuje to, co jest obecnie przyjęte w kosmologii, nie wiem skąd Twoje wątpliwości
Pewnie za 100 lat się coś zmieni i trzeba będzie zmienić literaturę, ale jeszcze nie teraz.
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując