Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Praca w Żabce
Wątek: Praca w Żabce
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-09-16, 19:41   #17
joplin
Zadomowienie
 
Avatar joplin
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 668
Dot.: Praca w Zabce

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;14272206]W Żabce - NIE. Koleżanka pracowała 4 lata - koszmar. Sklep naprzeciwko mojego domu, widziałam codziennie, co robi. Teoretycznie 8 godzin dziennie, praktycznie - nawet 12 w czynie społecznym, dźwiganie skrzynek z piwem (z każdą dostawą - po pół roku plecy do remontu gruntownego), użeranie się z pijusami, nieletnimi złodziejami... A ów sklep nie był położony w kryminogennej dzielnicy. Z daleka od Żabki.[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez greenka19 Pokaż wiadomość
Moja mama kiedyś pracowała w Żabce... Wiecie co, nikomu nie radzę się tam zatrudniać. Szkoda zdrowia po prostu, psychicznego i fizycznego. Tam naprawdę trzeba się narobić, a pieniądze, które się za to dostaje nie są tego warte. Wiem, że czasami sytuacja finansowa zmusza żeby tam pracować ale jeśli ktoś nie musi niech tam nie idzie.
Nie wrzucajcie wszystkich sklepów z sieci do jednego worka. To, że znajomy, znajomy znajomej, bądź siostra czy ktokolwiek inny, o którym słyszeliśmy, trafił na takie warunki i taką harówkę jeszcze nic nie znaczy .

Tak się składa, że pracuję w Żabce i nie mogę narzekać.
Nie wiem skąd Wam się wzięło to 12 godzin - owszem, zdarza się, że nie wychodzę o równej godzinie zakończenia pracy, ale tylko dlatego, że z własnej woli chcę np. uzupełnić towar, którego nie zdążyłam wcześniej, żeby ktoś na porannej zmianie nie musiał już tego robić. Ale nikt mnie do tego nie zmusza; teoretycznie każdy powinien sam na swojej zmianie uzupełniać.
Nie twierdzę, że tylko siedzę na stołku za ladą i obsługuję klientów i nic więcej, ale nie muszę np dźwigać ciężarówki czy busa dostawy do magazynu, jak jedna z Wizażanek twierdzi powyżej.
A jeśli zdarzają się kłopotliwi klienci (choć wyrywać złodziejowi butelki z piwem nie miałam okazji) to jestem po prostu stanowcza i do tej pory to działa.

A do autorki - jeśli same pracownice powiedziały Ci jaka jest sytuacja to nie pakuj się w to; chyba, że naprawdę nie masz wyjścia i potrzebujesz pieniędzy.
__________________
a traveller

Edytowane przez joplin
Czas edycji: 2009-09-16 o 19:42
joplin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując