Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-03-28, 15:48   #2121
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Patryka- Czerwona glinka jest taka jak opisujesz, ale biała jest jeszcze lepsza, jeszcze łagodniejsza, jeszcze mniej wysuszająca, a przy tym skutecznie oczyszcza, rozjaśnia, wygładza i nie brudzi

Nie polecam glinki po kwasach, bo podrażnia skórę bardzo mocno, na pewno robi tak żółta i błękitna.

Jestem jak najbardziej za miodem prosto z pasieki, polskiej a jeśli nie ma możliwości, to ze sklepu, ale 100% polski, świeży miód.

Jeśli chodzi o oleje, to w ogóle nie polecam ich do trądzikowej i tłustej cery, jestem ich wielką przeciwniczką, więc nie wiem czy sam miód poradzi sobie z ich zmyciem, na pewno tak, ale może być konieczność dwukrotnego umycia.

Co do zamiany żelu na mleczko, chodzi o odstawienie detergentów, niektóre cery są na nie uczulone i żele są za silne do częstego stosowania, powodują odwodnienie, podrażnienie i podskórne gule, potem takiej użytkowniczce wydaje się, że potrzebuje solidnego kremu i jeszcze na to oleju i zapchanie gotowe, a wystarczy zacząć pielęgnację od odpowiedniego oczyszczacza, nie naruszającego warstwy lipidowej

Ingran-
Białej glinki jeszcze nie miałam
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora