Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - EKOlandia.
Wątek: EKOlandia.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-03-22, 09:23   #4
chococabana
Rozeznanie
 
Avatar chococabana
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 764
Dot.: EKOlandia.

Na chwilę odejdziemy od recyklingu. Chciałabym wam powiedzieć o pewnej ciekawostce.
Chyba każdy z nas wie, że jeżdżenie autem to zabójstwo dla naszego środowiska. Zewsząd namawiają nas do przesiadki na rower. Ja również jestem jego zwolenniczką. Główny argument podawany przez wszystkich to oczywiście brak spalin ale zwróćmy też uwagę jakie zbawienne dla naszej sylwetki będą skutki codziennych przejażdżek. A jak modnie się prezentujemy zasiadając na tym środku lokomocji!
Oczywiście kiedy pogoda nie dopisuje, czas nagli, my się źle czujemy 'ekoludzie' wsiadają do środków miejskiej lokomocji, co z również jest rozwiązaniem lepszym niż samochód.

Wczoraj jednak dowiedziałam się o nowym, ekologicznym środku transportu. Jakim?
Ekocar czyli ekologiczna taksówka!


Ekocar od wczoraj jeździ ulicami Warszawy. Na każdy 1000 samochodów 700 ma być zasilanych energią elektryczną, co ma znaczenie zredukować emisję dwutlenku węgla. Cena ekoprzejażdżki w porównaniu z innymi - "normalnymi" taksówkami ani duża, ani mała. Docelowo ma to być 2,20zł za kilometr, na razie jednak- obowiązuje rabat i możemy się przejechać już za 1,89!
__________________
Każdy błysk w jego błękitnych oczach wywoływał u niej gęsią skórkę. Jego spojrzenie hipnotyzowało, a ton jego głosu był niczym ulubiona piosenka, którą chciała nagrać na płytę i odtwarzać bez końca...
____ Piotruś! <3 ____
chococabana jest offline Zgłoś do moderatora