Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-02-25, 16:46   #1742
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Hej dziewczyny!
Nigdy się tu nie udzielałam ale podzielę sie moimi spostrzezeniami.
Jezeli chodzi o przebarwienia po ciąży to czoło miałam tragiczne,w ruch poszły kwasy (nawet 30% glikolowy u kosmetyczki) trochę było lepiej ale im dłuzej stosowałam kwasy tym gorzej reagowała moja skóra nawet po 2% migdałowym.
Ogólnie filtry 50 i sera z vit.C dały najlepsze efekty.Plam już nie mam i nawet jak się trochę opalę to nie wracają ale od ciaży mineło 6 lat
Z olejowaniem włosów to miałam długą przygodę przerobiłam Sesę,Bhringraj,i większość olejów.
Ostatnio Zrobiłam swój olej do włosów ziołowy mieszam go z kwasem hialuronowym i z wcierką z Biochemi Urody ,trzymam na włosach ok.3 godzin i włosy są piękne,nawilzone ,błyszczące i piękne.

Oto przepis na olej ziołowy hand made
Na kuchenkę wstawiam mały garczek do połowy wypełniony wodą i stawiam na nim szklaną miseczkę do której wkładam oleje rafinowane shea i kokosowy ,po rozpuszczeniu i porządnym ogrzaniu wkładam do oleju saszetkę z ziołami TAKĄ
i tak się prychci się pod przykryciem z godzinę- półtorej(trzeba sprawdzać czy woda się nie wygotowała.Następnie schładzam olej wyjmuję saszetkę odciskam i dodaje nierafinowane oleje:arganowy i co tam mam na stanie(wg.uznania),z pachnotki,czarnuszki,awok ado,z bawełny itd.
Olejek jest naprawdę super i kazdy moze dodać takie oleje które mu najbardziej służą.Tylko należy pamiętac ze oleje nierafinowane dodawać trzeba po przestudzeniu ,ale komu ja to tłumaczę

Aplikacja-do miseczki wlewam trochę mojego oleju,kwasu hialuronowego i wcierki z Biochemi Urody

Na wągry super sprawdził się tonik Balm Balm tylko ta cena,więc ukręciłam własny:
-hydrolat oczarowy(lub inny) + 5% alkoholu zbozowego + ok.5% gliceryny roślinnej lub jakiegoś olejku tylę że przed użyciem należy wstrząsnąć.Tonik nie wysusza ,ładnie nawilza i oczyszcza pory.

Jeszcze dodam ze zrobiłamn Phenomenalne zakupy:
-(074) BAZA zapobiegająca podrażnieniom-SOOTHING niestety nie w promocji
-(074) BAZA zapobiegająca podrażnieniom 50% upust
-dostałam 100ml. sorbetu do ciała i wydębiłam jeszcze 3 próbki-samoopalacza do twarzy,lotionu na zmarszki i sławnego peelingu enzymatycznego(bałam sie pełnego wymiaru)

Edytowane przez EmilaDz78
Czas edycji: 2012-02-25 o 16:55
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora