Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Reflekje dotyczące dziecka.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-03-31, 20:15   #33
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Reflekje dotyczące dziecka.

ilona
po pierwsze ja pisze z tobą serio

po drugie nie napisałam, że trudniej o opiekę nad niemowlakiem niż kilku latkiem, tylko, że tak samo trudno

po trzecie nie chodzi mi o poziom trudności w znalezieniu opiekunki/żłobka/przedszkola itp, bo to indywidaulane sprawy, kwestia wyborów, oczekiwań

chodzi mi głównie o to, że czy to niemowlę czy 3 latek trzeba mu opiekę znaleźć, a jak się nie znajdzie to człowiek się nigdzie nie ruszy

Cytat:
Osoba, ktora zajmowalaby sie moim synem zostalaby obsliniona conajmniej na powierzchni kilkunastu centymetrow, wysciskiwana za wszystkie wystajace czesci ciala, ciagnieta za wlosy i ciagle dziamgana i lizana, co dla mnie nie byloby komfortowe, a i dla tej osoby pewnie tez.
Ja akurat takich atrakcji nie miałam.

Ale to, że dla ciebie byłby to nie komfortowe, to nie oznacza, że opiekunkę dla niego było by ciężej znaleźć niż dla większego.

Cytat:
I moze nie byloby tak zle jak teraz mysle, ale jednak Czarek niest slabo przewidywalny dla innych osob. Rzadko mi wierza, ze zaraz zacznie plakac a ja wiem, ze po duzej dawce zabawy jest placz, po podaniu jedzenia gdy jest zmeczony jest placz, przy probie zostawienia samego poza zasiegiem jego wzroku jest placz, przy noszeniu w poziomie jest placz itd, itp. A tuz przed histeria nic na nia nie wskazuje.
To chyba oczywiste, że mama wie najlepiej ale tylko dlatego, że spędza z dzieckiem 24h.
Ale za pewne jakbyś musiala go zostawić np. z przyczyn ekonomicznych wrócić do pracy, to wkrótce osoba się nim zajmująca tez by to widziała
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując