Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Reflekje dotyczące dziecka.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-03-31, 23:05   #53
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Reflekje dotyczące dziecka.

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Ludzie, którzy muszą przymierać głodem nie powinni mieć dzieci, jeśli nie będą potrafili zapewnić dzieciom podstaw, nie tylko finansowych.

Co do oceny moich wypowiedzi, to naprawdę miło mi



Wiedziałam, że pójdę na urlop macierzyński, że mąż będzie jeszcze przez jakiś czas miał taką pracę jaką miał, że mamy oszczędności, że będę mogła "odchować" dzieci do tego wieku, kiedy spokojnie będą mogły zostać z kimś. Trzeba myśleć w życiu, to nie boli , rozważałam różne możliwości przed tym zanim zaszłam pierwszy i drugi raz w ciążę. Nie można rzucać się emocjonalnie w rodzicielstwo, bo "ja chcęęęę".

---------- Dopisano o 23:34 ---------- Poprzedni post napisano o 23:31 ----------



Ja się z Tobą zgadzam, tylko wydaje mi się, przynajmniej w naszym wypadku tak było, że te ograniczenia "nie bolą". O ile jako osoba bezdzietna widziałabym to jako ograniczenie, to już jako rodzic wcale tak tego nie widziałam, nie przeszkadzało mi to czy tamto. Priorytety się zmieniły
Moim zdaniem bardziej wierzyłaś w to, ze tak będzie niż wiedziałaś.
Męża firma mogła zbankrutować, nie wspominając o bardziej niekorzystnych i dramatycznych sytuacjach, które trudno przewidzieć.


Zgadzam się z z Izabelą, większość dzieci może być pod opieką kogoś innego niż rodzic. Trudnośc polega na znalezieniu odpowiedniej osoby. Odpowiedniej to znaczy takiej, któr dziecko rozumie, odpowiada na jego potrzeby i którą dziecko zaakceptuje.
Zdarza się, że życie stawia nas przed trudnym wyborem.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując