Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-06-25, 17:09   #468
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez joa_b Pokaż wiadomość
Ech, te wszystkie "chłodniejsze", "cieplejsze" mnie dobijają... No bo przecież zazwyczaj kupując ciuch czy cień nie wybieramy z wachlarza kolorów.
A może nie ma takiego znaczenia, czy to zgaszone lato, czy jesień, ważne, żeby trzymać się kolorów zgaszonych i tyle??
No niestety, to jest problem, że sklepy sprzedają to co jest aktualnie modne albo spodobało się projektantowi, a nie kilka rodzajów kolorów dla różnych typów urody.

I tak zawsze wszystko powinno się przymierzyć/wypróbowac, nieważne czy używamy analizy kolorystycznej czy nie, nigdy nie będzie tak, że każdy kolor będzie super. Po prostu analiza kolorystyczna sporo ułatwia, bo wiesz, czego mniej więcej szukać, a czego nie warto kupować.

Skoro nie ma dużego wyboru, i tak przynajmniej wiesz, żeby trzymać się mocno zgaszonych i neutralnych - oczywiście już takie ograniczenie bardzo ułatwia. W pewnym momencie się pewnie i tak zorientujesz, czy lato czy jesień

Z kosmetykami jest jeszcze ta trudność, że mogą inaczej wypadać na skórze... ogólnie bezpieczniejsze są formuły mniej kryjące, bo bardziej się dopasowują do koloru skóry. No i przygaszonym typom lepiej jest w macie.

---------- Dopisano o 18:09 ---------- Poprzedni post napisano o 18:05 ----------

Aha, i na fejsbuku są też grupy

Soft summer:
http://www.facebook.com/groups/199981770130641/?fref=ts
Soft autumn:
http://www.facebook.com/pages/Soft-A...451069?fref=ts

Zwykle dodają zdjęcia palet i znalezione przez siebie kosmetyki pasujące do palet, itp. Większość to Amerykanki, więc nie wszystko będzie łatwo dostępne, ale część kosmetyków jest też dostępna w Polsce.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora