Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-06-30, 00:19   #476
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kasiulakasiakatarzyna Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz? - szybko, a odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy

2. Kolor oczu - ciemne, prawie czarne, ich kolor jest czysty.Oprawa oczu ciemno brązowa, zdecydowana
3. Piegi - brak
4. Cera - Odcień ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy.
5. Naturalny kolor włosów - ciemny. Czasem ma złotawo-brązowe przebłyski, czasem mysie, bardziej popielate
6. Kolor ust- jest dość jasny, różowy
7. Czuję się dobrze w butelkowej zieleni, musztardowym, czarnym, bordowym, granacie, a źle podkreślają moją urodę beże, rozmyte kolory, pudrowe róże, mocny chabrowy.
8. Pasuje mi czysta biel i czysta czerń oraz ciemny brąz
9. Nie wiem czy pasują mi kolory ekstremalnie jaskrawe i jaskrawe w miarę, nie czuję się w nich dobrze, nie noszę ich
10. Nie pasują mi kolory szarawe, zgaszone, z wyjątkiem brudnego różu
11. Pasują mi kolory i ciepłe i zimne, nie wiem czy złoto czy srebro
12. Mogę zestawiać kolory kontrastowo

CZYM JESTEM?
Z opisu brzmi jak wiosna, najprawdopodobniej intensywna. Ale powinnaś przymierzyć kolory na żywo, bez makijażu. Szczególnie zaobserwuj biały, porównaj śnieżnobiały z kremowym, ale takim czystym, coś jak biel z odrobinką słonecznego żółtego.

---------- Dopisano o 00:59 ---------- Poprzedni post napisano o 00:53 ----------

Cytat:
Napisane przez dark_paradise Pokaż wiadomość
Prosiłabym o pomoc. Wiele razy próbowałam określić swój typ urody lecz zawsze coś nie pasowało...
1. Jak się opalasz - nie opalam się lecz jak już to ciężko, zawsze jestem potem czerwona przez 2-3 dni a następnie opalenizna robi się taka brudna, brzoskwiniowa.


2. Kolor oczu - Kolor oczu: piwne z lekkim złotym połyskiem. obwódka jest ciemniejsza.
Oprawa: Brwi - ciemny blond z złotym połyskiem. Rzęsy mało widoczne, jasne.


3. Piegi - nie ma.


4. Cera - Zdecydowanie chłodna, bardzo jasna, zaróżowiona, mam widoczne różowe rumieńce i trochę popękanych naczynek.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond z złotym połyskiem.


6. Kolor ust - jasny, pudrowy róż.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze się czuję w czerni, ciemnej zieleni, bordo, niebieskim kolbatowym, fioletowym, liliowym.
Okropnie wyglądam w brązie, pomarańczowym, różowym, jasno niebieskim.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Czysta czerń - pasuje. Czysta biel - pasuje lecz podkreśla moje wszystkie różowe plamki na ciele...
Ciemno szary również pasuje, brąz nie, kremowy tak - jeżeli jest chłodny ale i tak się z nim zlewam, więc unikam.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Pasują, jednak w miarę, np. cytrynowy lub fuksja odpadają.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Nie pasują ani trochę.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?

Kolory ciepłe lecz ciemne, zimne również. Złoto do mnie pasuje. Srebro już niekoniecznie.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Wyglądam lepiej w wzorach dużych lecz symetrycznych i regularnych, np. paski, kropki. Kontrast - dobrze wyglądam jak mam czarna marynarkę i białą koszulę, fioletowy sweter i żółtą bluzkę.


Wydaje mi się ze jestem zimą, lecz te złote połyski psują wszystko.
Proszę o poradę.
Hm, poprzymierzaj kolory na żywo. Jeśli w bieli twoja skóra wygląda niezdrowo, to raczej mało prawdopodobne, żebyś była zimą. Trudno powiedzieć, jaki to podtyp - może coś z wiosny. Powinnaś posprawdzać różne wersje jednego koloru, bo tak naprawdę każdy ma jakiś pasujący brązowy, różowy czy błękitny, chodzi raczej o to żeby określić jakie rodzaje koloru - jak ciepłe, jak czyste, jak intensywne.

---------- Dopisano o 01:19 ---------- Poprzedni post napisano o 00:59 ----------

Cytat:
Napisane przez jusianek Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc, kiedy sama próbuję znaleźć swój typ to za każdym razem wychodzi mi co innego

1. Jak się opalasz - opalam się bardzo szybko, odcień złoto-brązowy, na koniec wakacji jestem zawsze bardzo mocno opalona,


2. Kolor oczu - oczy piwne (jasny brąz), obwódka nie rzuca się za bardzo w oczy, brwi i rzęsy są koloru ciemnego


3. Piegi - nie mam


4. Cera - naturalnie mam jasną cerę, w zimę jestem bardzo blada. Odcień jasny. Rumienię się na różowo.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond, taki mysi, szary (niewiadomo co). W lato skłonność do rudości, ale generalnie jest to szary, ciemniejszy blond.


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - dość jasne, odcień najbardziej zbliżony do koralowego.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - korzystnie wyglądam w czerni, bieli, czerwieni, bordo, fiolecie i mocnych odcieniach różu, granacie. Źle w zgniłej zieleni, seledynie, ostrym niebieskim, żółtym, pomarańczowym.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? Zdecydowanie pasuje mi czysta biel i czerń. Brązy i odcienie kremowe nie bardzo mi pasują, ale np szary już jak najbardziej.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? Pasują mi ekstremalnie jaskrawe kolory różu, czerwieni, zieleni, fioletu. Lepiej wyglądam w tych intensywnych niż w tych przygaszonych.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy. W tych kolorach przeważnie wyglądam blado, chyba, że jestem już opalona.Generalnie zgaszone niebieskie i zielone to zdecydowanie nie moja bajka.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.
Bardziej pasują mi kolory ciepłe.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów? Pasują mi bardziej zestawienia mniej kontrastowe - postawienie na jeden jaskrawy kolor, raczej jednolite wzory, posiadające "ład", nie pasują mi pstre mozaiki i abstrakcyjne jakieś ozdoby. Lubię klasykę, postawienie na jeden ''nurt'' w ubiorze.
Zapewne jakaś czysta pora roku - zima albo wiosna, ale powinnaś to sprawdzić przymierzając kolory.



---------------------------
Dla tych z was, które są nowe w wątku - opis jak wykonać przymiarkę jest u mnie na blogu.

Chodzi o to, że często nasze przyzwyczajenia, gusty, opinie które mamy o sobie albo słyszymy o sobie to jedno, a prawda o naszym typie kolorystycznym to drugie.

Dlatego właśnie tylko przymierzanie kolorów może ustalić jakim typem kolorystycznym jesteśmy. W profesjonalnej analizie robi to kolorystka za pomocą specjalnych chust. W domu można spróbować zrobić to samemu. Oczywiscie nie każdy ma dobre oko, w takim wypadku doradzam cierpliwość. Czasem trzeba trochę czasu, żeby spojrzeć na siebie "świeżym okiem" i zobaczyć coś, co wcześniej umykało naszej uwadze.

Taka autoanaliza różni się od zwykłego przymierzania na co dzień - robimy ją bez makijażu, włosy najlepiej odgarnąć z twarzy, jeśli są farbowane zasłonić chustką w jakimś neutralnym kolorze. Staramy się użyć jak najlepszego światła, idealne jest mocne światło dzienne.

Oznaki niepasowania koloru:
-skóra wygląda dziwnie, niezdrowo - nabiera brzydkiego kolorytu (bardziej czerwonego, sinego, zielonkawego, ziemistego, niezdrowo żółtego). Koloryt może wydawać się bardziej nierówny, w plamy.
-twarz robi się rozmyta, niewyraźna
-wyglądamy jakoś starzej lub gorzej

Oznaki pasowania koloru
-skóra nabiera ładnego kolorytu, wydaje się bardziej jednolita, często promienieje
-twarz wygląda wyraźnie, oczy bardziej zwracają uwagę
-wyglądamy jakoś młodziej, zdrowiej

Na co nie zwracać uwagi:
-Skóra wygląda na jaśniejszą lub ciemniejszą w zależności od koloru - normalna sprawa, tak działa kontrast. Jest kwestia subiektywną, czy podobamy się sobie blade czy opalone, nie ma to znaczenia dla testu.
-Jeśli ktoś ma delikatną urodę, to efekt "wyostrzenia twarzy" nie będzie drastyczny. Jeśli ktoś ma mocną urodę, to efekt rozmycia twarzy nie będzie drastyczny. Chodzi o różnicę w wyglądzie twarzy przy różnych kolorach, nie o zmianę w inną osobę.
-Kto jest młody i ładny będzie wyglądał ok w prawie wszystkim, nawet nietwarzowe kolory nie będę skrajnie szpecić. Chodzi o wychwycenie różnicy. Po co wyglądać tylko ok, kiedy można bez większego wysiłku wyglądać o wiele lepiej.
- Karnacja to jedno, stan skóry to drugie. Ostry trądzik, popękane naczynka duże przebarwienia itp. nie znikną przy noszeniu odpowiednich kolorów, ale zawsze można dobrać bardziej twarzowe kolory. Mocne rumieńce lub piegi też nie znikną, ale we właściwych kolorach powinny harmonizować z całością wyglądu.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora