Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze Domowe Laboratoria Urody – pochwalmy się nimi :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-09-19, 15:50   #191
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Nasze Domowe Laboratoria Urody – pochwalmy się nimi :)

Co do wiesiołka - to był bardzo modnym ziołem w Polsce na początku lat 90, moja rodzinka go zbierała w celach zarobkowych, podbnie jak uprawiała inne zioła, np. arnika. Wiesiołek zalecany jest przy problemach skórnych. Moja mama z łuszczycą jadła tego sporo - w nasionach. Wiesiołek jednak obniża ciśnienie krwi, a moja mama ma całe życie bardzo niskie cisnienie , więc zdarzały jej się omdlenia, które ustały po odstawieniu wiesiołka.

http://www.fitnessforma.pl/sklepform...roducts_id=891

"Olej z nasion wiesiołka jest naturalnym, dietetycznym i biologicznie aktywnym źródłem Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT), w tym gamma-linolenowego (GLA) aktywnego dzięki unikalnej strukturze trójglicerydów, charakterystycznej tylko dla oleju z nasion wiesiołka. GLA bierze udział w syntezie pewnych prostaglandyn, które odgrywają w organizmie istotną rolę: obniżają ciśnienie krwi, zmniejszają ryzyko powstawania zakrzepów wewnątrznaczyniowych, wzmagają działanie układu immunologicznego oraz regulują funkcje mózgowe."
Smok jest offline Zgłoś do moderatora