Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - mamusie listopad/grudzień 2011 cz.6
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-10-11, 19:00   #23
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: mamusie listopad/grudzień 2011 cz.6

to i ja sie melduje, odpowiadam na jeszcze z poprzedniego wątku rzeczy

całusy dla Ani, Dalii i Glam

Cytat:
Napisane przez mol_aa Pokaż wiadomość
Kupujecie myjke dla maluszka???
nie, ręka mamy umyje dziecko

Cytat:
Napisane przez elf27 Pokaż wiadomość
podpinam się pod pytanie, jakie herbatki aptekarskie i od kiedy się podaje?

bierzecie butelkę do szpitala?
żadnych herbatek aptecznych oprócz koperkowej (ale dla siebie) nie pijałam ani ja ani dziecko. Zresztą koperkowa i tak się nie sprawdziła - kolki były do końca przepisowych 3mies.

butelki nie biorę, nastawiam sie na karmienie piersią, a jakby coś to mają na stanie butelki szpitalne

Cytat:
Napisane przez Aniolina Pokaż wiadomość
darusia, tak jak dziewczyny pisza krew pepowinowa mozna oddac tylko przy porodzie. Jesli ktos decyduje sie platnie taka krew dla siebie zachowac to to tez tylko mozna zrobic przy porodzie, pozniej juz nie.
Jak sie oddaje za darmo to ta krew jest w bazie ogolnokrajowej i kazdy moze z niej skorzystac.
Niestety takie darmowe oddawania bardzo zadko jest mozliwe w Polsce. Kobieta z banku krwi mowila, ze teraz dostali jakis grant na taki pobor i to jest na razie jednorazowa akcja, mowila tylko o warszawie i wroclawiu.
Moze kiedys panstwo zdecyduje sie w to zainwestowac,
ale ta akcja to chyba jak pisałaś honorowe oddawanie krwi pępowinowej, czyli nie dla swego dziecka, tylko dla "ludzkości"

Cytat:
Napisane przez rojku Pokaż wiadomość
Szukam tych staników co Oolong polecała (tak w ogóle to dzięki Oolong!) i coś niewiele ich jest, ale jeszcze jest czas, to może upoluję
.
nie ma problemu. Jak jesteś z Wawy, to jest sklep stacjonarny, np na stacji Metro Cnetrum.

Ja kupowałam HotMilk w tym sklepie:

http://www.bradea.pl/ext/wyszukiwarka_bradea//13///
była możliwość podjechania do bardzo miłej kobietki, która go prowadzi i zmierzenie ich na miejscu po umówieniu telefonicznym

A ostatnio Panache w tym:

http://www.dopasowana.pl/product-pol...bra-5821-.html
kupiłam dokładnie ten model, tyle że ja mam w pewnym sensie łatwiej, bo mniej więcej wiem, w jakim rozmiarze będę miała piersi pełne mleka na podstawie poprzedniej ciąży i karmienia. Np teraz chodzę w tych samych biustonoszach, w których chodziłam w tamtej ciąży, więc biust idzie podobnie z wielkością.

Ten wygląda tez ładnie:
http://www.dopasowana.pl/product-pol...bra-6301-.html

Zresztą kto co woli, niektóre kobiety wolą czarne, wtedy tez można coś znaleźć.

Ze sklepów netowych jest jeszcze
ladysplace.pl
liparie.pl
no i Allegro oczywiście
i chyba coś jeszcze, ale nie pamiętam już. No i plus strony zagraniczne
Ja kupowałam tylko z przeceny, trzeba patrzeć, bo między sklepami potrafi być 2x różnica w cenie!
No i zmierzyć się dobrze.
Zresztą polecam stronę stanikomania i forum lobby biuściastych na gazeta.pl, tam jest podsekcja dla karmiących.

Cytat:
Napisane przez karolinka_12 Pokaż wiadomość
hej jako że niektóre z wasz szykują się do rozpakowania to taka mała uwaga jeżeli którejś przydarzy się rodzic w nocy weźcie pod uwagę że wszelaki personel medyczny w nocy jest mniej skory do współpracy i stara sie wszystko zwłaszcza porody przyśpieszyć. Przy wolno przebiegającym porodzie mogą wam zaproponować masaż szyjki jest to baaaardzo bolesny zabieg i wcale nie musicie sie na niego zgadzać. Stresuje on mamę a co za tym idzie dziecko. On może i faktycznie przyśpieszyć poród ale pytanie po co, są na rozwieranie szyjki inne sposoby znacznie mniej bolesne. Poza tym wszystko poród również musi mieć swoje tempo i czas. To taka refleksja po porodzie koleżanki trzymajcie się dzielnie i bez pośpiechu
ech, ja zostałam wymasowana znienacka
cholerny ból
i fakt, było to koło północy, nic kompletnie nie dało, rozwarcie stanęło na 5cm, a najlepsze, że z takim rozwarciem zostałam posłana na salę na patologię, by "sobie pospać", haha, niezły tekst
za to rano przy zmianie dyżurów dostałam kolejne bonusy - przebicie pęcherza płodowego (tez bez żadnego pytania o cokolwiek) i worek oksytocynki

poród to jednak hardcorowe przeżycie


i jeszcze co do postu rudominki:
"Mi się wydaje, że jak noworodek płacze, to go trzeba przytulić do mamy i podać pierś, a nie od razu smoczek. Dostając smoka nie nauczy się prawidłowo ssać piersi, a potem będą problemy z laktacją.
No, chyba że wcale nie zamierza się podawać piersi. "

zgadzam się z Tobą - mój synek był wymagający, bywały okresy, że po pół godzinie od końca karmienia znów chciał piersi. Nie ma rady, dawałam mu, tym bardziej, że było lato i pewnie po prostu chciało mu się pić. Moim zdaniem trudno dawać smoczek, gdy dziecko chce jeść. Jak same chcecie jeść, to żujecie widelec? Smoczek może przeciwdziałać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt, ale z tego co się orientuję, to wg najnowszych zaleceń wprowadza go się dopiero ok 6tyg życia, by nie zakłócać naturalnego odruchu ssania.
Przytulenie i bliskość matki, to inne zalety karmienia piersią, chociaż tulić też można dziecko siorbiące z butelki. U mnie odstawienie piersi poszło dość gładko z obu stron, ale wiem, że czasem z tym też są problemy, zarówno ze strony dziecka, jak i matki.
__________________
siabada


Edytowane przez oolong
Czas edycji: 2011-10-11 o 19:02
oolong jest offline Zgłoś do moderatora