Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-05-19, 22:19   #1311
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Chyba najbardziej wybielajacym blizny preparatem jest acne derm ale powinnas stosowac go przez dluzszy czas by stwierdzic czy przynois efekty...na jesien mozesz sprobowac atrederm (retinoid z tretoina na bazie alkoholu z dodatkiem wit. e w formie plynnej - jest niedrogi ok 20 zl)..ale proponuje przejsc sie do dermatologa...skora bardzo sie po nim bedzie luszczyc poczatkowo wiec powinnas zaczac od stosowania raz w tyg...na noc..skora zaczyna sie luszczyc na 3ci dzien wiec nie aplikuj dzien po dniu bo podraznisz sie...jako ze skora bedzie schodzic platami, blizny powinny zjasniec, choc poczatkowo moga byc bedziej widoczne bo beda wychodzi na wierzch zanim na ich miejscu wyjdzie calkiem nowa skorka
Do tego czasu mozesz uzywac acne derm - nie jest on foto uczulajacy wiec unikajac opalania mozesz sie nim smarowac w okresie letnim

Cytat:
Napisane przez Dottie_1988 Pokaż wiadomość
Mam cerę mieszaną, trądzikową, ale większym od pryszczy problemem są przebarwienia po trądziku (nie żadne wgłębienia, po prostu blizny).
Tak naprawdę za cerę wzięłam się dopiero jak poszłam na studia, choć wcześniej, nawet zanim poszłam do liceum używałam preparatów mojej siostry, która miała poważny problem z trądzikiem i leczyła się u dermatologa - i nie wiem czy nie mam tego przypadkiem żałować, bo nie stosowałam wtedy filtrów Były to różne preparaty, na pewno Isotrexin, Skinoren, Differin. I nie miałam wtedy większych problemów z trądzikiem, zaczęły się one albo niedawno (mam 20 lat), albo dopiero teraz je zauważyłam. Rok temu kupiłam krem złuszczający nuxe który ma tak świetne recenzje na wizażu, efekt był ale na początku. Potem kupiłam Effaclar K, wkrótce potem zaczęłam się filtrować. Effaclaru używałam przez 4 miesiące, w międzyczasie zużyłam też 1 opakowanie Acnedermu (naprzemiennie z Effaclarem), a od kwietnia spróbowałam Lysanela, bo stwierdziłam że to na niego ostatni dzwonek przed wakacjami.Używałam go przez 1,5 miesiąca (bez większych rezultatów, właśnie skończyłam 1 opakowanie), teraz wykańczam Nuxe który zaczęłam rok temu, i zamierzam kupić maść NO SCAR na blizny i benzacne na wypryski, a na wakacje będe stosować tylko Effaclar (mówi się że na efekty trzeba czekać 4 miesiące, ale ja już go używałam, to dalej będę musiała tak długo czekać na efekty?). Na jesień planuję Diacneal, a potem będę się bawić też w inne retinoidy. Przy okazji czytania forum na wizazu dowiedziałam się, że pomagają one na cienie pod oczami, które genetycznie są moją zmorą, mam bardzo cienką skórę pod oczami więc fioletowo-różowe cienie. Który retinoid polecacie na ten problem? Bardzo chcę pogrubić skórę w tym miejscu.
Poza tym mam zamiar kupić na BU hydrolaty, może jakąś maseczkę, i olejki myjące
Nie mam wątpliwości co do mojej pielęgnacji poza tym jakie kwasy czy retinoidy powinnam stosować.
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując