Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Solarium a tarczyca
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-01-30, 21:57   #11
Dualstar
Wtajemniczenie
 
Avatar Dualstar
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ... Heaven ...
Wiadomości: 2 281
Dot.: Solarium a tarczyca

Cytat:
Napisane przez karoolcik007 Pokaż wiadomość
slyszlam ze gdy jest sie chorym na tarczyce to nie mozna korzystac z solarium.dlaczego?czy to samo tyczy sie opalania na plazy??prosze o wyjasnienie
Można się opalać sama mam tarczycę biorę leki i nie jest to przeciwwskazaniem, bynajmniej mnie jeszcze nic się nie stało opalam sie tylko na słoneczku naturalnym ale do solarki też możesz.

tylko wtedy jeżeli masz nadczynność albo niedoczynność powinnaś troszeczkę sie ograniczyć, natomiast jeżeli nie masz nic z tego a regulujesz hormonki lekami to wszystko jest ok.

---------- Dopisano o 22:57 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Iwa_iw Pokaż wiadomość
Proszę Was o pomoc. Mianowicie od jakiegoś miesiąca biorę euthyrox na niedoczynność tarczycy. Na początku była 25, od kilku dni biorę 50. W związku z tym mam pytanie: Czy będąc leczona na tarczycę lekami hormonalnymi mogę chodzić do solarium? Nie są to długie seanse. Raz w tygodniu na 5 minut. Po takim opalaniu moja skóra wygląda ładniej, gdyż mam uczulenie na rękach, które po opalaniu jest mniej widoczne (sam dermatolog zalecił mi kiedyś solarium).
Z drugiej jednak strony wiem, że nie powinno się opalać biorąc leki hormonalne? Jak to wygląda w rzeczywistości? Jakie mogą być skutki opalania się przy hormonach? Czy w lecie wtedy też powinnam unikać plaży?
Dziękuję z góry za odpowiedzi.
możesz ty bierzesz tarczycę na regulowanie i nie maszwtedy nad. albo niedoczynn.

ale jak jestes teraz w fazie nadcz. to aż ak nie powinnaś.

dermatolog może i zlecił ci solarkę ale na trochę seansów natomiast nie cały czas bo będziesz miala to nasilone gorzej po pewnym czasie.

Endokrynolog powiedział że nie ma przeciwwskazan do opalania jak również nawet do depilacji laserowej. A lekarz ma ogromne doświadczenie w endokrynologii i dodatkowo jest chirurgiem
Dualstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując