Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-07-25, 14:02   #787
Aranjani
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 574
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam

Proszę o analizę składów takich oto kosmetyków. Pierwszy skład przepisywalam z opakowania, więc przepraszam z góry za ewentualne literówki . Zależy mi na łagodnym kremie bo mam cerę naczynkową i wrażliwą, w dodatku lubiącą się przesuszać. W kremie z Rossmanna niepokoi mnie trochę końcówka składu. Słusznie? I jeszcze chciałabym sie dowiedzieć czy jest w kremie koenzym Q10, a jeśli tak, to pod jaką nazwą, bo kompletnie sie na tam nie znam ale mam zamiar to zmienić

1) ROSSMANN, RIVAL DE LOOP, Nachtcreme, REVITAL Q 10 (Krem na noc dla skóry wrażliwej)

Skład:
aqua, glycerin, decyl oleate, polyglyceryl-3, methylglucose distearate, ethylhexyl isononanoate, glycine soja oil, cetearyl alcohol, vitis vinifera seed oil, cera alba, theobroma cacao butter , prynus amygdalusdulcis seed extrat, ubiquinone, sodium lactate, sodium pca, fructose, allantoin, glycine, inositol, lactic acid, niacinamide, urea, ascorbyl palmitate, ascorbic acid, caprylyl/capryl glucoside, caprylic/capric triglyceride, carbomer, sodium cetearyl sulfate, parfum, disodium edta, sodium hydroxide, citric acid, alcohol, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, sodium methylparaben, sodium ethylparaben, sodium propylparaben, potassium sorbate, sodium benzoate.



2) FARMONA, Blue Lagoon 30+, Ekskluzywny żel nawilżająco-wygładzający do mycia twarzy

Skład: aqua, sodium laureth sulfate, acrylates copolymer, cocamidopropyl betaine, sodium cocoyl apple amino acids, propylene glycol, glycerin, algae extract, plankton extract, ascophyllum nodosum extract, fucus vesiculosus extract, crithmum maritimum extract, phenoxyethanol, benzoic acid, dehydroacetic acid, ethylhexylglycerin, polyaminopropyl biguanidyne, panthenol, parfum, sodium hydroxide disodium edta, hexyl cinnamal, hydroxyisohexyl 3-cyclohexane carboxaldehyde, limonene, linalool, butylphenyl methylpropional, ci 42090


Z góry dziękuję
__________________
kosmetyki
Aranjani jest offline Zgłoś do moderatora