Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jaką wodę warto pić? Ważne informacje o wodzie mineralnej!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-08-26, 10:17   #1
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898

Jaką wodę warto pić? Ważne informacje o wodzie mineralnej!


Zainspirowana artykułem z Gazety Wyborczej
( http://www.wodadlazdrowia.pl/ ) postanowiłam przybliżyć Wizażankom parę cennych informacji o wodzie mineralnej.

Woda mineralna, by była korzystna dla zdrowia, powinna zawierać około 1000 mg składnikow mineralnych w litrze. (tę informację znajdziemy na butelce) w tym:
  • - korzystna dla zdrowia ilość magnezu to powyżej 50 mg w litrze
  • - wapnia - powyżej 150 mg
  • - siarczanów - powyżej 250 mg
  • - wodorowęglanow - powyżej 600 mg w litrze
  • - sodu powinno być jak najmniej, ponieważ zatrzymuje wodę w organizmie i podwyższa ciśnienie krwi
Wody lecznicze zawierają bardzo dużo składników mineralnych - 1500 - 2000 mg w litrze, ale nie powinno się ich pić beztrosko, bo można przedawkowac

Podczas upałów powinniśmy pić wodę z jak największą zawartością minerałów (1000-1500) taka woda jest też najlepsza dla osób uprawiających sport, kobiet w ciąży i matek karmiących.

Dlaczego magnez jest ważny:
-Zwracałbym też uwagę na zawartość magnezu - dodaje Tadeusz Wojtaszek. Dlaczego? Bo magnez to król życia, bodaj najcenniejszy dla zdrowia pierwiastek, a nam ciągle go brakuje. W każdej sekundzie w każdej z komórek naszego ciała zachodzi 600 reakcji chemicznych. Magnez bierze udział w 300 z nich. Wody z Beskidu Sądeckiego, zwłaszcza z rejonu Muszyny i Piwnicznej, z Doliny Kłodzkiej oraz z Kujaw zawierają w jednym litrze 100–200 mg magnezu.

W ulotce reklamowej renomowanej francuskiej wody mineralnej, (chyba chodzi o Bonaque) która w jednym litrze ma tylko 6 mg magnezu, 10,4 mg wapnia i w sumie 110 mg wszystkich składników mineralnych, można przeczytać, że jest zalecana dla sportowców oraz innych osób „przed, podczas i po wysiłku fizycznym”. Tylko po co ją pić, i to za duże pieniądze, kiedy zwykła deszczówka ma czasem nawet do 60 mg składników mineralnych w jednym litrze!

Żywiec Zdrój. „Krystaliczna górska woda źródlana" „Suma składników mineralnych 174,4 mg w litrze”. Czyli bardzo mało.

Nałęczowianka (naturalna woda mineralna średniozmineralizowana) - ma 709 mg składników mineralnych w litrze, w tym 23 mg magnezu, 114 mg wapnia, 488 mg wodorowęglanów. Chyba trochę mało. Tylko dlaczego ma na etykiecie widnieje napis „mineralna”

Teraz moje własne doświadczenia - od czasu przeczytania tego artykułu postanowiłam zorientować się, która woda jest najlepsza i która ma powyżej 1000 mg składników mineralnych. Jednak póki co wody z największa sumą składników mineralnych, jakie znalazłam, miały po ich po około 700 mg w litrze - np Cisowianka, ewentualnie gorzej.

Mam nadzieję, że ten artykuł uświadomi nam, że woda mineralna ma dla zdrowia duże znaczenie i że warto zastanowić się zanim sięgniemy po ulubiony Żywiec

Drugi powód, dla którego zdecydowałam się zamieścić tu to streszczenie to nadzieja, że któraś z Was zna może wodę, która ma ten 1000 mg składników mineralnych? Jeśli nie to uważam, że trzeba zabrac się za szukanie. Mam nadzieję, że pomożecie znaleźć mi odpowiednią, zdrową wodę.
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując